Inwestycja w wody geotermalne na Podhalu

10.07.2012

Terma Bania – jedna z najpoważniejszych i najdroższych inwestycji na Podhalu – po roku funkcjonowania wciąż się rozbudowuje. Otwarta została specjalna strefa kąpieli słonecznych. Teraz goście Termy będą mogli jeszcze wygodniej plażować i podziwiać góry. Koszt realizacji kolejnego etapu wyniesie blisko 1,5 mln zł.

Projekt ośrodka w Białce Tatrzańskiej został przygotowany zgodnie ze światowymi trendami. Kompleks, na który składają się sauny, instytut SPA oraz baseny wykorzystujące potencjał wód termalnych kosztował prawie 90 mln zł i dał zatrudnienie 119 mieszkańcom regionu. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań obiekt – zgodnie z przewidywaniami – okazał się ważnym punktem na turystycznej mapie Polski. Odchodząc od stereotypu utrzymującego, że Podhale odwiedzają głównie osoby zainteresowane sportami zimowymi, po roku działalności Terma Bania zdecydowała się na kolejny krok w stronę pełnego wykorzystania potencjału wód termalnych. Już 30 czerwca otwarta została specjalna strefa kąpieli słonecznych.

 

 

Poszerzenie obiektu o strefą kąpieli słonecznych – wyposażoną w 300 komfortowych leżaków, place zabaw dla dzieci i boiska do siatkówki plażowej – jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy latem oczekują miejsc do plażowania, ale także możliwości aktywnego wypoczynku. Dzięki temu w ofercie znajdą się teraz również atrakcje typowe dla miejscowości nadmorskich. Niewiele jest przecież miejsc w Polsce, w których wychodząc na plażę, można podziwiać góry.

Terma Bania wykorzystuje potencjał podhalańskich źródeł geotermalnych o temperaturze 72°C zlokalizowanych na głębokości 2500 m. Dzięki nim do dyspozycji gości oddano baseny z wodą o temperaturze od 34°C do 40°C oraz sauny o zróżnicowanej temperaturze i wilgotności powietrza.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in