Innowacyjna płyta warstwowa Ruukki®Patina

13.05.2021

Nowa płyta warstwowa od Ruukki Construction łączy energooszczędne własności z patynowaną powierzchnią, która nadaje budynkom ciekawy wygląd. Okładzina zewnętrzna płyty Ruukki Patina wykonana jest ze stali Cor-Ten®.

 

Szczelna płyta energooszczędna Ruukki Patina umożliwia zmniejszenie kosztów energii budynku o 20%, co z kolei redukuje emisję CO2 i pozwala uzyskać wyższą punktację w systemach certyfikacji środowiskowej LEED i BREEAM.

 

Stal Cor-Ten® stanowi jeden z najbardziej ekologicznych wyborów, gdyż jest to naturalna stal niepowlekana. Po zakończeniu okresu użytkowania może być w całości poddana recyklingowi.

Ruukki Patina

Unikalna konstrukcja zamka Ruukki Patina zapobiega korozji szczelinowej w stykach płyt i została zgłoszona do opatentowania.

 

Płyty Ruukki Patina cechują się wyjątkową trwałością, a na ich rdzawo-brązowej powierzchni tworzy się z upływem czasu warstwa patyny. Jej nieustanne formowanie oznacza, że powierzchnia płyty sama się naprawia np. w razie drobnego zarysowania powierzchni.

 

Płyty warstwowe Ruukki Patina produkowane są w zakładach Ruukki w Alajärvi (Finlandia) oraz w Obornikach Wielkopolskich.

 

Zobacz też:

Blachodachówka modułowa Ruukki Hyygge

Produkty budowlane

Przeglądy elewacji wentylowanych

Elewacje wentylowane ze stali

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.