Fama Jeżyce – I etap z wiechą

13.05.2021

Fama Jeżyce to inwestycja mieszkaniowa wpisująca się w koncepcję rewitalizacji Jeżyc w Poznaniu. Docelowo ma się tu znaleźć 2,5 tys. mieszkań.

 

Fama Jeżyce

 

Fama Jeżyce będzie jednym z największych osiedli mieszkaniowych w Poznaniu. Powstaje na ok. 8 ha terenu po dawnych zakładach produkcyjnych Wiepofama.

Fama Jeżyce wpisuje się w koncepcję rewitalizacji Jeżyc. Docelowo cały kompleks mieszkaniowy liczyć ma 2,5 tys. mieszkań. Skala inwestycji od samego początku wymagała holistycznego podejścia do projektowanej przestrzeni. Na terenie osiedla pojawią się nowe drogi, skwery i deptak, który prowadzić będzie do planowanego w tej części Nowych Jeżyc placu miejskiego. Kompleks połączony zostanie z ulicą Kościelną, którą można dojść do urokliwego Parku Sołackiego oraz z ulicą Dąbrowskiego, co z kolei zapewni bardzo dobrą komunikację osiedla z centrum miasta.

 

Fama Jeżyce

 

W ramach I etapu inwestycji powstają dwa siedmiopiętrowe budynki, a w nich łącznie 251 mieszkań oraz 11 lokali handlowo-usługowych. Obecnie zakończyły się prace związane z budową konstrukcji wszystkich kondygnacji budynków pierwszego etapu osiedla, co oznacza, że osiągnęły one zaplanowaną wysokość siedmiu pięter, a na ich szczycie pojawiła się tradycyjna wiecha. W większym budynku trwa montaż stolarki okiennej, a wewnątrz obiektu trwają prace murarskie i instalacyjne. Nieco bardziej zaawansowany w realizacji jest budynek kameralny, gdzie rozpoczęto wykonywanie elewacji.

Do dyspozycji mieszkańców będzie stacja ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych. Znajdą się tu także pomieszczenia do przechowywania rowerów oraz samoobsługowy serwis. Powstaną: plac zabaw oraz zielone dziedzińce z miejscami do relaksu. Projekt zakłada ograniczenie ruchu samochodów wewnątrz osiedla, bez wpływu na wygodę dojazdu do budynków ich mieszkańców.

Osiedle mieszkaniowe na Jeżycach to projekt realizowany przez Monday Development, poznańskiego dewelopera będącego częścią grupy Unidevelopment. Ukończenie budowy I etapu inwestycji oraz przekazanie kluczy pierwszym właścicielom mieszkań planowane jest na koniec 2021 r.

 

Czytaj także:

Piątkowska 133 – nowy budynek mieszkalny w Poznaniu

Ziębicka 14 – nowe osiedle w Poznaniu

Mieszkania Cerisier Résidence w Poznaniu oddane do użytku

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.