II etap Monopolis w Łodzi

22.07.2020

II etap Monopolis w Łodzi wszedł w fazę realizacji – rozpoczęto budowę pierwszego budynku. Pracę zaczął 56-metrowy żuraw.

 

 

W II etapie Monopolis w Łodzi powstaną dwa budynki: M3 o wysokości ponad 49 m (12 kondygnacji) i M4 (3 kondygnacje) o łącznej powierzchni najmu biur – 8650 m² i usług – 750 m² oraz garaż podziemny dla 100 samochodów.

Cały kompleks Monopolis łączy funkcje biurową, usługową oraz kulturalną z ofertą gastronomiczną. Jego głównym wyróżnikiem są budynki historyczne, w tym nowoczesny biurowiec klasy A, który powstał w gmachu głównym, dawnej rozlewni Monopolu Wódczanego z 1902 r. Ma on cztery piętra naziemne o powierzchni 7000 m², gdzie zlokalizowane są biura. Natomiast w odrestaurowanych piwnicach dostępnych z obniżonego o 4 m poziomu pasażu znajdują się restauracje, kawiarnia i piekarnia. W dawnych: magazynie spirytusu, laboratorium wódek smakowych, magazynie morsów i kotłowni zlokalizowane są teatr Scena Monopolis, klub dla dzieci oraz restauracja. Łączna powierzchnia kompleksu to 29 900 m². Dwa garaże podziemne pomieszczą 258 samochodów i ponad 70 rowerów. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Grupa5 Architekci.

 

 

Virako, deweloper kompleksu, podjął decyzję o realizacji II etapu Monopolis. Kilka dni temu na budowie rozpoczął pracę 56-metrowy żuraw. Tym samym rozpoczęła się realizacja jednego z dwóch nowych obiektów. Dwunastokondygnacyjny biurowiec o łącznej powierzchni 8400 m² jest zlokalizowany od strony ul. Wydawniczej. Generalnym wykonawcą jest firma KARMAR S.A. Wyłącznym agentem odpowiadającym za proces komercjalizacji jest agencja doradcza JLL.

Elewacja 7 dolnych kondygnacji zostanie wykonana z kortenu, dzięki czemu fasada swoją naturalną patyną będzie nawiązywać do ponad stuletnich ceglanych budynków dawnego Monopolu Wódczanego. Górne kondygnacje będą przeszklone i lekko cofnięte w stosunku do obrysu podstawy budynku.

Termin zakończenia budowy II etapu zaplanowano na III kwartał 2021 r.

Kompleks otrzymał nominację w kategorii mixed-use do nagrody MIPIM Awards 2020, czyli międzynarodowego konkursu branży nieruchomości na świecie. Monopolis jako jeden z czterech finalistów, obok Szanghaju, Bangkoku i Montrealu, stał się najlepszym kompleksem mixed-used w Europie.

 

Przeczytaj też: Monopolis – nowe miejsce kulturalno-biznesowe w Łodzi

Powstanie kompleks Monopolis w Łodzi

Renowacja budynków z zawilgoconymi i zasolonymi murami

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.