GRAITEC Advance 2012: pierwsza wieloplatformowa wersja pakietu projektowego GRAITEC BIM

09.02.2012

Pakiet GRAITEC Advance 2012, przeznaczony dla inżynierów branży budowlanej, dostarcza kompletne środowisko projektowe do modelowania i tworzenia dokumentacji rysunkowej oraz zestawczej dla konstrukcji żelbetowych, stalowych i drewnianych.
 

GRAITEC Advance celuje w zwiększenie produktywności jego użytkowników, pomaga unikać błędów oraz zwiększać jakość tworzonej dokumentacji projektowej. Jest łatwy w nauce i używaniu w codziennej pracy. Pakiet oparty jest na implementacji cyfrowego modelu BIM (BIM/Building Information Modeling – Modelowanie informacji o budynku). Technologia ta pozwala na powiązanie każdego rzeczywistego obiektu z jego wirtualnym odpowiednikiem w cyfrowym modelu, co umożliwia użytkownikom symulowanie zachowania rzeczywistej konstrukcji i automatyzację wielu procesów. Dzięki otwartym standardom BIM, Advance może współpracować z pakietem Autodesk Revit umożliwiając przeprowadzenie obliczeń i tworzenie kompletnej dokumentacji projektowej dla modeli stworzonych w programie Revit.

Nowa architektura programowa Advance Steel pozwala na jego uruchomienie niezależnie od platformy AutoCAD®. Innowacja ta pozwala uwolnić licencje AutoCAD®, dzięki czemu może ona być wykorzystana do innych celów przez pozostałych pracowników biura projektowego. Dodatkowo, rozwiązanie to zapewnia wymierne korzyści ekonomiczne dla firm, nieposiadających licencji AutoCAD® lub posiadających jego starsze wersje.

Polska premiera pakietu GRAITEC Advance 2012 odbędzie się już 16 lutego, podczas spotkania użytkowników i sympatyków programów GRAITEC Advance.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in