Global Office Park w Katowicach z pozwoleniem na budowę

21.11.2019

Global Office Park – trzy 25-kondygnacyjne wieże na 5-kondygnacyjnym podium i ponad 86 000 m² powierzchni – uzyskał pozwolenie na budowę.

 

 

Global Office Park stanie w centrum Katowic przy skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i Dąbrówki. Inwestycja Cavatina Holding to pierwszy projekt mixed-use w tym mieście realizowany na tak dużą skalę. Rozpoczęto właśnie prace przygotowawcze terenu pod budowę.

Dwa wieżowce biurowo-usługowe i jeden mieszkaniowy będą osadzone na wspólnym pięciokondygnacyjnym podium, gdzie umiejscowione zostaną lokale gastronomiczne oraz usługowe. Biurowce będą miały po 25 pięter oraz prawie 60 tys. m² wysokiej klasy powierzchni użytkowej. W wieżowcu mieszkaniowym znajdzie się ponad 670 lokali o zróżnicowanych metrażach. Do dyspozycji użytkowników inwestycji będą zielone tarasy i patio. Architekci Cavatina zaprojektowali strefy zieleni oraz relaksu na powierzchni blisko 2,3 tys. m². Zaplanowano także ponad 2 tys. miejsc parkingowych dla samochodów, miejsca postojowe dla rowerów oraz szatnie i prysznice.

 

Czytaj też: Budownictwo wielofunkcyjne, czyli mixed-use

 

 

– Rozwiązanie przestrzenne zespołu zabudowy w Global Office Park, tj. układ budynków jako trzech wież na wspólnym podium, został podyktowany przez uwarunkowania prawa miejscowego. Naszym celem było stworzenie zabudowy o mieszanej funkcji i bardzo wysokiej intensywności, która dla dobrego funkcjonowania jej przyszłych użytkowników została uzupełniona o maksymalną możliwą powierzchnię wspólnych terenów zielonych na dachach niższej części kompleksu. – mówi Jan Juraszczyk, architekt w Cavatina Holding. – Założeniem projektowym było, aby wysokościowe wieże biurowe, mimo ich bliźniaczej bryły, sprawiały wrażenie obiektów o różnym kształcie i proporcji – aby przełamać monotonię i powtarzalność zwłaszcza przy tak wielkiej skali. Stąd też decyzja o rezygnacji z prostopadłościennych kształtów na rzecz trapezowego rzutu oraz miękkich narożników, nawiązujących do katowickiej moderny. Dla uzupełnienia tej idei, budynki „ubrano” w fasadę o falującym układzie – błyszczącą łuskę wyłaniającą się z gładkich szklanych tafli.

 

 

Global Office Park został wyróżniony w tegorocznym konkursie European Property Awards w Londynie. Inwestycja uzyskała tytuł najlepszego wysokościowego projektu mieszkaniowego w kraju w kategorii Residential High Rise Architecture Poland. Za architekturę doceniono również wieże biurowe będące częścią kompleksu, a cały projekt został nominowany do finałowego etapu konkursu, w którym wybrane zostaną najlepsze obiekty z całego świata.

 

Przeczytaj też: Więcej biur w Katowicach

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.