Farby do zadań specjalnych

12.07.2011

Farba lateksowa PARA PAINTS 4000 jest przeznaczona do stosowania przede wszystkim w pomieszczeniach, w których chcemy uniknąć trwałych zabrudzeń, na przykład w salonach.

Jeszcze kilkanaście lat temu wybór nie był jednoznaczny. Nie od dziś wiadomo, że najbardziej odporne na zabrudzenia są farby o wysokim stopniu połysku. Niestety, nie każdemu odpowiadają błyszczące ściany, budzące skojarzenia z dawno już niemodną lamperią. Poza tym, połysk odbija więcej światła i eksponuje nierówności podłoża.

Producenci farb postanowili zmierzyć się z tym problemem i stworzyli złoty środek – odporną na zmywanie farbę matową. Przykładem takiego produktu jest PARA PAINTS 4000.

Alternatywą dla płytek w kuchni mogą być farby ceramiczne, takie jak PARA Elite Ceramic. Zastosowana w niej technologia mikrokuleczek gwarantuje wysokie parametry użytkowe. Jakie? Przede wszystkim odporność na zmywanie i szorowanie. Inną, nietypową cechą jest niestandardowy stopień połysku – eggshell. „Skorupka jajka” to kompromis pomiędzy matem a wysokim połyskiem. Nie jest zatem konieczny wybór między funkcjonalnością a estetyką.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in