Fabryka Linde w Kołbaskowie – budowa

27.08.2019

Nowa fabryka Linde powstanie w Kołbaskowie koło Szczecina. W hali produkcyjno-magazynowej o blisko 44 000 m² powierzchni firma będzie wytwarzać wózki widłowe.

 

Fabryka Linde będzie mieć dogodną lokalizację między autostradą A6 a drogą S3

 

Nowoczesne rozwiązania w fabryce Linde

Fabrykę Linde, firmy będącej częścią KION Group, producenta wózków przemysłowych, wybuduje Panattoni Europe. Obiekt o powierzchni blisko 44 000 m² powstanie na 18-hektarowej działce. Będą tu produkowane wózki widłowe, włączając w to testy silników, dlatego inwestycja realizowana jest zgodnie z ideą dostosowania obiektu do zaplanowanej w nim technologii Linde – transport pionowy i poziomy, wygrodzenie stref bez obecności pracowników, a wiele procesów będzie zautomatyzowana (cięcie stali, obróbka spawalnicza, pełna integracja linii produkcyjnej).

Realizacja fabryki rozpocznie się jeszcze w tym roku, a produkcja wózków widłowych – na początku 2021 r. Wartość całej inwestycji to ponad 60 mln euro.

 

Czytaj też: Budowa Panattoni Park Silesia South

 

Fabryka Linde w formule BTS

Fabryka Linde powstanie w formule BTS (build-to-suit).

– W przypadku inwestycji dla Linde, zadaniem Panattoni Europe jest opracowanie całego procesu deweloperskiego od przygotowania i zabezpieczenia gruntu i nieruchomości, po uzyskanie wszelkich zgód i pozwoleń, realizację budynku, koordynację wszystkich zmian, które są spowodowane wprowadzaną przez Linde technologią do wewnątrz obiektu, skończywszy na przeprowadzeniu odbiorów i wręczeniu kluczy – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni Europe.

 

Fabryka Linde – priorytetowa lokalizacja

Fabryka Linde powstanie w sąsiedztwie autostrady A6, 2 minuty drogi od granicy niemieckiej, a autostrada połączy obiekt ze stolicą regionu – Szczecinem. Fabryka znajdzie się też niedaleko drogi ekspresowej S3, która docelowo połączy województwo zachodniopomorskie z Poznaniem, Wrocławiem i czeską Pragą. Firma Linde Będzie mieć także szybki dostęp do trzech lotnisk – Szczecina, dwóch lotnisk berlińskich oraz portu Szczecin-Świnoujście.

 

Polecamy też: Nie słabnie popyt na powierzchnie magazynowe

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in