Fabryka Grohmana zwycięzcą Prime Property Prize 2013 w Łodzi

10.12.2013

Po Grand Prix na targach EXPO REAL w Monachium, przyszedł czas na kolejną nagrodę dla Fabryki Grohmana. Projekt Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, którego głównym wykonawcą była firma MCKB, zdobył pierwsze miejsce w łódzkiej edycji konkursu Prime Property Prize w kategorii „najlepszy obiekt biurowy”.

Uroczyste ogłoszenie wyników nastąpiło 26 listopada podczas Property Forum Łódź 2013 w Hotelu Andel’s. Inwestycja zdobyła największą liczbę głosów czytelników portalu Propertynews.pl i Forum Ekspertów Nagrody. Uczestnicy docenili twórcze podejście do rewitalizacji postindustrialnych terenów w Łodzi jako miasta będącego niegdyś jedną z ikon polskiego przemysłu. Zwrócili uwagę na detale, takie jak materiały budowlane, wzornictwo i bruk z epoki, dzięki którym zachowany został duch XIX-wiecznej fabryki. Elementy te zastosowano w idealnych proporcjach i harmonii z nowoczesnymi elementami, jak szkło i aluminium, składające się na walory architektoniczne ubogacające przestrzeń miejską. Nie bez znaczenia była również wysoka funkcjonalność obiektu – zrewitalizowana Fabryka Grohmana to bezpośrednia odpowiedź na realne zapotrzebowanie łódzkiego biznesu i społeczności na wysokiej klasy powierzchnie biurowe w prestiżowych lokalizacjach i o wyjątkowym charakterze. W odnowionym obiekcie na łódzkim Księżym Młynie znajdują się m.in. nowoczesne sale konferencyjne i szkoleniowe oraz ponad 1400 m² powierzchni biurowych. Na decyzję głosujących wpływ miała realizacja inwestycji zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Celem konkursu, organizowanego przez Grupę PTWP (wydawcę portalu Propertynews.pl) jest wyłonienie firm i projektów, które mają wyjątkowy wpływ na rynek nieruchomości w danych województwach. Nagradzane są obiekty, inwestycje i deweloperzy charakteryzujący się innowacyjnością, wysoką jakością wnoszoną na regionalny rynek nieruchomości, odpowiadając tym samym na jego potrzeby. Nagroda przyznawana jest w sześciu kategoriach (centrum handlowe, biurowiec, hotel, obiekt logistyczno-magazynowy, inwestycja komercyjna i deweloper), zaś propozycje do niej zgłaszają czytelnicy portalu Propertynews.pl i Forum Ekspertów Nagrody. Z listy zgłoszeń są wybierane najciekawsze, najbardziej wyróżniające się projekty (5 nominacji w każdej kategorii), biorące udział w ostatecznym głosowaniu czytelników portalu Propertynews.pl i Forum Ekspertów Nagrody. Nagrody wręczane są na regionalnych konferencjach.

 

 

Rozpoczęta w grudniu 2011 r. rewitalizacja zabytkowego XIX-wiecznego kompleksu fabryki Ludwika Grohmana objęła istniejące budynki, nadbudowę kondygnacji w dwóch miejscach oraz wzniesienie nowego obiektu. Przed fabryką stworzono przestrzeń o wielorakim przeznaczeniu, idealną do organizacji wystaw lub przedstawień. Charakterystycznym elementem kompleksu, zlokalizowanego nad brzegiem przeciwpożarowego stawu, jest czteropiętrowa wieża ciśnień. Odnowioną fabrykę oddano oficjalnie do użytku w czerwcu br. Autorem projektu jest inż. Anna Grabowska z biura architektonicznego AGG Architekci Grupa Grabowski. Inwestycja została w całości sfinansowana ze środków własnych ŁSSE i uzyskała akceptację Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Łodzi. Głównym wykonawcą inwestycji była firma MCKB.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.