Elektrownia fotowoltaiczna Risen Energy w Kazachstanie

19.02.2019

Elektrownia fotowoltaiczna firmy Risen Energy Co., Ltd. o mocy 40 MW w Kazachstanie została oficjalnie podłączona do sieci. Jest to pierwszy przypadek, kiedy prywatne przedsiębiorstwo zainwestowało w budowę elektrowni fotowoltaicznej w Kazachstanie.

 

Zakład znajdujący się w Gulshat w obszarze Aktogay (region Karaganda) w Kazachstanie zdecydował się na moduły polikrystaliczne 325 W Poly 1500VDC ze względu na możliwość zapewnienia długofalowej, stabilnej działalności elektrowni przez najdłuższy możliwy czas. Ze względu na pomyślny przebieg podłączenia do sieci elektrownia ma generować 50 mln kilowatogodzin elektryczności rocznie, zapewniając tym samym ciągły dostęp do czystej energii lokalnym gospodarstwom domowym.

W celu pomyślnej realizacji budowy elektrowni w Kazachstanie firma Risen Energy musiała uporać się z szeregiem przeszkód, w tym z barierą językową, niskimi temperaturami, trudnością w zapewnieniu dostaw potrzebnych materiałów, układem sieci energetycznej i innymi czynnikami, które zagrażały postępom.

Firma Risen Energy już pozyskała inne projekty w Kazachstanie i przejdzie do ich realizacji w późniejszym okresie. W przyszłości rynki wschodzące objęte Inicjatywą Pasa i Drogi, programem chińskiego rządu zakładającego utworzenie szlaków handlowych wzdłuż dawnego Jedwabnego Szlaku, mogą oczekiwać korzyści płynących z ciągłych dążeń do budowy wydajnych elektrowni fotowoltaicznych. To z kolei będzie kolejnym bodźcem do realizacji potencjału ujarzmiania i wykorzystywania czystych źródeł energii.

 

 

Źródło: Risen Energy Co., Ltd/PR Newswire/centrumprasowe.pap.pl

 

Czytaj też: Pierwsza na świecie i największa chińska elektrownia mieszana BESS

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in