Eastfield nabył 28,25 proc. akcji

26.09.2007

Jak poinformowano 26 września br. na konferencji prasowej spółki Atlas – Atlas Estates Limited, spółka inwestująca na rynku nieruchomości w Europie Środkowej i Wschodniej, sprzedała spółce Eastfield 28,25 proc. akcji w spółce joint venture realizującej projekt mieszkaniowo-usługowy „Nove Vajnory” w Bratysławie.

W konsekwencji obecnie do Atlasu należy 50-proc. udział w projekcie. Cena sprzedaży została określona w oparciu o wcześniej uzgodnioną wartość projektu sięgającą 46,5 mln euro. 13,14 mln euro – z czego ponad 7 mln euro w gotówce (po pomniejszeniu ceny o dług związany z projektem) – tyle otrzyma za swoje udziały Atlas od spółki Eastfield. Firmy już realizują wspólnie projekt w Koszycach na Słowacji na działce o powierzchni 878,788 metrów. Wcześniej teren był obiektem sportowym. Działka przeznaczona jest pod zabudowę sportową i rekreacyjną. Obecnie obydwie firmy pracują nad zmianą planu zagospodarowania przestrzennego, aby była możliwa budowa obiektów o różnym charakterze w tym ok. 4000 apartamentów i 600 działek usługowych.

Źródło: www.onet.pl

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.