Dzień Budowlańca w SGGW

25.05.2018

19 kwietnia br. w Laboratorium – Centrum Wodne SGGW odbyła się VII edycja Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Budownictwa – Dzień Budowlańca w SGGW.

Tegoroczna edycja jak co roku połączona była ze studenckim konkursem konstruktorskim Wybudujemy Wieżę, jak również Dniem Otwartym na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska.

Organizatorami konferencji byli studenci z Koła Naukowego Budownictwa Inżynierskiego, Koła Naukowego Geoinżynierii, Koła Młodych Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, samorząd studencki oraz władze Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Temat przewodni tegorocznej edycji wydarzenia brzmiał „Innowacje kluczem do efektywnego budownictwa”.

W konferencji wzięły udział władze Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska SGGW na czele z dziekanem dr. hab. inż. Eugeniuszem Kodom prof. SGGW. Przybyli również prof. dr hab. inż. Alojzy Szymański, pełnomocnik Rektora ds. Centrum Wodnego, Mieczysław Grodzki, przewodniczący Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, oraz Bogdan Wróblewski, członek Zarządu Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Gośćmi honorowymi podczas tegorocznej edycji byli absolwenci naszego wydziału obchodzący 40 rocznicę praktyk studenckich „Mezopotamia 77”.

 

 

W Dniu Budowlańca w SGGW udział wzięły 23 firmy związane z branżą budowlaną, które miały okazję zaprezentować swoją ofertę na licznych stoiskach wystawowych, jak również zapoznać przybyłych gości z najnowszymi trendami podczas wygłaszanych prelekcji. Przybyli goście mieli okazję wysłuchać wykładów na tematy związane m.in. z zastosowaniem technologii BIM, nowoczesnym projektowaniem 3D, zielonym budownictwem, a także wznoszeniem nowoczesnych konstrukcji budowlanych przy użyciu prefabrykatów. Oprócz tego we współpracy z pracownikami Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska zorganizowane zostały warsztaty laboratoryjne i pokaz dynamiczny dronów badawczych w ramach Dnia Otwartego uczniów następujących szkół średnich: Technikum Budowlanego nr 5 w Warszawie, Technikum Budowlanego im. Stanisława Noakowskiego w Warszawie, IV Liceum Ogólnokształcącego im. I Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie.

Jedną z zasadniczych części Dnia Budowlańca była VIII edycja konkursu konstruktorskiego Wybudujemy Wieżę, w którym udział wzięło 13 drużyn przybyłych z uczelni technicznych z całej Polski. Podczas rywalizacji poszczególne zespoły miały za zadanie w ciągu 4 godzin wybudować wieże z drewna balsowego. Następnego dnia konstrukcje zostały zniszczone na profesjonalnej maszynie wytrzymałościowej w Laboratorium – Centrum Wodne SGGW. Najlepszy wynik osiągnęła drużyna „CAG” reprezentująca Politechnikę Śląską. Nagrodę publiczności za najładniejszą wieżę otrzymała praca zespołu „Dechy”, który reprezentował Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Wszyscy goście i uczestniczy zostali zaproszeni na VIII edycję Dnia Budowlańca na SGGW w 2019 r.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.