Droga krajowa nr 51 w Olsztynie gotowa

09.07.2019

Oddano do użytku drogę krajową nr 51 w Olsztynie. Odcinek od skrzyżowania ul. Towarowej z ul. Leonharda do Węzła Wschód (S51) to ważny odcinek, który prowadzi z miasta na obwodnicę.

 

 

Drogę krajową nr 51 w Olsztynie wybudowano w nieco ponad dwa lata, za kwotę 131,5 mln zł (w tym ponad 94 mln zł to środki Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dofinansowania z Programu Polska Wschodnia).

Projekt objął przebudowę istniejącej ul. Towarowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Leonharda do ul. Cementowej oraz budowę nowego odcinka drogi, który łączy ją z południową obwodnicą miasta. Łącznie powstało ok.3 km DK 51. Wzdłuż zmodernizowanej drogi wykonano ścieżki rowerowe i chodniki, zatoki autobusowe, przebudowano skrzyżowania i zbudowano 2 nowe wiadukty drogowe. Posadzono także nowe drzewa, krzewy oraz trawniki.

Nowy odcinek drogi krajowej nr 51 domyka układ komunikacyjny miasta i umożliwia sprawne powiązanie sieci dróg Olsztyna z siecią dróg szybkiego ruchu (TEN-T).

 

Źródło: MIiR

 

Przeczytaj też: Obwodnica Częstochowy do końca 2019 roku

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.