Deskowania i elementy szalunkowe kupisz w e-sklepie Doka

23.10.2019

Sprzedaż internetowa z powodzeniem wkroczyła do budownictwa. E-sklep Doka zaprasza na zakupy!

 

Zakupy produktów i materiałów budowlanych wciąż postrzegamy bardzo tradycyjnie – jedziemy do sklepu stacjonarnego, hurtowni lub składu budowlanego. Jednak w czasach bardzo dynamicznego rynku taka forma zakupów nie jest zbyt szybka i wygodna. Dlatego też coraz więcej producentów otwiera sklepy internetowe, w których zakupy zrobi odbiorca indywidualny, ale też profesjonalista – wykonawca, inżynier, inwestor.

 

Branża budowlana a sprzedaż internetowa

Dzisiaj powszechnie już korzystamy ze sklepów internetowych. Przede wszystkim kupujemy w ten sposób książki, produkty codziennego użytku, a także zamawiamy usługi. Według portalu Statista, ponad 40% użytkowników Internetu na świecie zamawia towary lub usługi online, a liczba ta stale rośnie. Ten trend widać również w branży budowlanej. Według badania „Changes to the B2C/B2B Market Structures through E-Commerce”, przeprowadzonego przez firmę doradczą Roland Berger, do roku 2030 ćwierć ogółu przychodów w branży budowlanej zostanie wygenerowana online.

 

W badaniu obejmującym 300 organizacji w sektorze B2B (z których 1/4 pochodziła z branży budowlanej) z Europy, Stanów Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii, przeprowadzonym przez agencję badawczą Sapio Research, 84% przedsiębiorstw budowlanych na całym świecie zakłada, że w przyszłości będą one sprzedawać swój portfel produktów przez Internet. Oznacza to, że przemysł budowlany już dziś wyprzedza inne sektory (np. elektroniczny: 72%, motoryzacyjny: 60%), a także plasuje się znacznie powyżej średniej globalnej, wynoszącej 72%.

 

Olbrzymim atutem sprzedaży internetowej jest dostępność on-line produktów na całym świecie. Tu lokalizacja nie jest barierą. Dzięki temu wiele firm może zaistnieć na nowych rynkach, a handel w sieci jest dla nich ważną składową strategii rozwoju. Sprzedaż w Internecie pozwala też uprościć procedury administracyjne i oczywiście usprawnia i przyspiesza proces sprzedażowy.

 

 

Dlaczego warto kupować w e-sklepie Doka

Internetowy sklep Doka umożliwia przede wszystkim zakup wysokiej jakości produktów. Jednak to nie wszystko! Doka zapewnia także fachowe doradztwo profesjonalistom pracującym na wielkich budowach, pomaga w wyborze odpowiednich produktów, doradza, czy dany sprzęt warto kupić, czy też wynająć. Dział sprzedaży identyfikuje indywidualne potrzeby klientów i sprawnie przeprowadza ich przez proces sprzedaży. Natomiast inżynierowie, którzy pracują przy realizacji mniejszych inwestycji budowlanych, zwykle mają dobrze sprecyzowane potrzeby zakupowe. Dlatego też sklep internetowy Doka to dla nich idealne miejsce do zapoznania się z pełna ofertą producenta, a następnie sprawnego zrealizowania zamówienia.

Doka – wynajmij zamiast kupować

W niektórych krajach, w ramach oferty online, firma Doka oferuje usługę wynajmu sprzętu. A więc szalunki ścienne i stropowe, akcesoria budowlane i produkty związane z bezpieczeństwem można nie tylko kupić, ale również wynająć.

 

Polecamy też: Nowoczesne rozwiązania od firmy Doka

Jak działa e-sklep Doka?

Firma Doka rozpoczęła sprzedaż online w Austrii i Niemczech w maju 2017 r. Teraz platformy sprzedażowe firmy funkcjonują już w 14 krajach na całym świecie. Sklepy Doka mają ponad 2800 zarejestrowanych klientów, którzy złożyli około 1300 zamówień. W przyszłości klienci będą mieli dostęp do ok. 40 sklepów prowadzących handel transgraniczny. Najpopularniejsze produkty w skepie to komponenty i akcesoria szalunkowe.

 

A jak sklep Doka jest oceniany przez kupujących? Przede wszystkim podkreślają oni atrakcyjne ceny, aktualność oferty, możliwość składania zamówień cała dobę i na każdym urządzeniu – komputerze, komórce, tablecie. Doceniają też rekomendacje sklepu odnośnie niezbędnych akcesoriów i artykułów uzupełniających, przez co kompletowanie zamówienia jest bardziej efektywne. Uproszczeniem przy składaniu regularnych zamówień online są tematyczne listy zakupów.

 

Oczywiście status zamówienia można śledzić w sieci. Produkty można zamówić z dostawą pod konkretny adres albo można odebrać w oddziale Doka. Każdy kupujący może korzystać z pomocy indywidualnego doradcy. Poradę i odpowiedź na każde pytanie o produkt czy usługę można też uzyskać u konsultanta infolinii serwisowej.

Doka Polska zaprasza na zakupy online

Doka Polska z pełną mocą weszła na rynek e-commerce w Polsce! Od jednego kliknięcia do wielkich możliwości – już dziś rozwiązania i produkty Doka dostępne są także w sieci. Brakujące komponenty? Dodatkowe deskowania? Komplementarne akcesoria? Jeden klik i gotowe. Szybko, przejrzyście i nowocześnie! Kupuj w e-sklepie Doka >>>>

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.