City Logistics Katowice – inwestycja brownfield

24.01.2020

City Logistics Katowice to nowa inwestycja firmy Panattoni dedykowana miejskiej logistyce. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku.

 

 

City Logistics Katowice powstanie na zakupionej przez Panattoni 14,4-hektarowej działce przy ul. Miedzianej w Katowicach. Zlokalizowane tu będą 4 obiekty o łącznej powierzchni 70 000 m², z czego część biurowa zajmie ok. 5000 m². W pierwszym etapie zbudowane zostaną 2 hale o powierzchni odpowiednio 6785 i 21 359 m².

City Logistics Katowice to projekt typu brownfield. Działka znajduje się bowiem w historycznym obszarze górniczym i hutniczym i deweloper będzie musiał wykonać najpierw remediację ok. 2000 m³ gruntu. Koszt to blisko 1,4 mln zł.

 

Panattoni realizował już inwestycje brownfield, m.in. przebudowę istniejącego i niszczejącego budynku w Legnicy o powierzchni 30 492 m² dla koncernu Lear Corporation, przebudowę fabryki dla K-Flex Polska. Panattoni od 2016 r. zajmuje się także badaniami środowiskowymi i realizuje strategię rewitalizacji zanieczyszczonych terenów poprzemysłowych.

 

Czytaj także:  Leroy Merlin z rekordowym obiektem magazynowym

W Polsce dwa razy więcej magazynów

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in