CERTA. Na rynek wchodzi system ciężki marki Niczuk

Artykuł sponsorowany

25.09.2023

 

Firma Thale, właściciel marki Niczuk, wprowadza długo wyczekiwaną przez rynek linię produktów CERTA – profile oraz akcesoria do montażu dużych, przemysłowych konstrukcji wsporczych. Nowy system został stworzony głównie z myślą o budowie stalowych, wielkoformatowych instalacji, które do niedawna powstawały w oparciu o elementy spawane. Nowoczesne rozwiązania techniczne zastosowane w grupie produktów CERTA umożliwiają dużo lepsze możliwości montażu niż tradycyjne konstrukcje spawane. Teraz skręcanie elementów odbywa się szybciej i jest bardziej intuicyjne, co przekłada się na znaczne skrócenie czasu pracy instalatora, a co za tym idzie, niższe koszty inwestycji.

 

CERTA to nasza odpowiedź na rosnące wymagania firm instalacyjnych, które poszukują sposobów na skrócenie czasu realizacji prac monterskich. Współcześnie stawia się na nowoczesność, prostotę montażu przy jednoczesnym zachowaniu parametrów bezpieczeństwa i wysokiej jakości produktów. CERTA posiada wszystkie te cechy, stając się prawdziwym likwidatorem ograniczeń – mówi Dyrektor Operacyjny firmy Thale, Sylwia Jakubowska.

 

CERTA

 

CERTA. Łatwe w montażu konstrukcje dla przemysłu ciężkiego

CERTA jest odpowiedzią na dynamicznie rozwijające się potrzeby rynku budowlanego i rosnącą potrzebę dopełnienia oferty produktowej konstrukcjami o dużej nośności. To atrakcyjna alternatywa dla systemów spawanych, które sprawiają wiele trudności, związanych głównie z nieodwracalnością procesu spawania, czy dużymi kosztami energii w procesie montażu.

 

Wśród wad klasycznych systemów dostępnych obecnie na rynku warto wymienić również kwestię geometrii szyn montażowych – profil obrócony o 90 stopni nie radzi sobie wystarczająco dobrze z dużymi obciążeniami. Budowa takich klasycznych profili powoduje, że konstrukcja z nich tworzona podatna jest na ugięcia i brak stateczności, szczególnie przy dużej rozpiętości. Przekroje zastosowane w produktach CERTA minimalizują opisane powyżej wady konstrukcyjne i znacznie podnoszą komfort pracy instalatora.

 

Główne zalety produktów linii CERTA

Wysoka wytrzymałość i stabilność – symetryczny kształt. Nowoczesne profile CERTA mają zamknięty, symetryczny przekrój i są wykonane ze stali konstrukcyjnej S355. Kształt profili gwarantuje równomierną nośność, wysoką wytrzymałość oraz odporną na skręcanie sztywność konstrukcji. Dodatkowe, podwójne przetłoczenia na każdej ze ścianek ograniczają deformację oraz skręcanie mimośrodowe, gwarantując stabilność podpór nawet przy ogromnym obciążeniu.

 

Wielofunkcyjny system zapewniający dużą rozpiętość. CERTA daje możliwość dużej rozpiętości (wysokości) konstrukcji – umożliwia łatwe pokonywanie odległości konstrukcji nośnych na długościach 6 metrów i większych. Sprawia, że montaż konstrukcji poziomych i pionowych jest prosty i efektywny.

 

Szybki i prosty montaż. Dzięki modułowej technice łączenia i systemowi perforacji profili CERTA, montaż elementów jest prosty i intuicyjny, jak budowanie konstrukcji z klocków. Do łączenia poszczególnych elementów wykorzystywany jest jeden typ śruby samogwintującej, który daje nieograniczone możliwości montażu. To przemyślane rozwiązanie techniczne pozwala na znaczną oszczędność czasu oraz ograniczenie nakładów finansowych inwestycji budowlanych.

 

Pożądana alternatywa dla systemów spawanych. CERTA likwiduje ograniczenia związane z tradycyjną metodą łączenia elementów konstrukcji, takie jak nieodwracalność procesu czy zagrożenie pożarowe w trakcie spawania. Złożenie konstrukcji z elementów CERTA jest teraz niezwykle proste – wystarczy klika godzin szkolenia personelu i niewielka ilość narzędzi.

 

Kompatybilność z klasycznym systemem marki Niczuk. Produkty z linii CERTA są uzupełnieniem oferty firmy Thale – polskiego lidera w produkcji systemów zamocowań. Elementy z linii CERTA można łączyć z pozostałą ofertą produktową systemu mocowań Niczuk. Wielofunkcyjne akcesoria, np. kształtki, pozwalają na łączenie profili CERTA z profilami typu MF, co daje szerokie możliwości tworzenia konstrukcji wsporczych spełniających najwyższe standardy bezpieczeństwa.

 

Wysoka ochrona antykorozyjna. Dzięki powłoce antykorozyjnej wysokiej jakości (ocynk ogniowy o grubości powłoki ≥ 55 μm), mocowania CERTA świetnie sprawdzają się w miejscach o potencjalnie zwiększonym zagrożeniu korozyjnym, zarówno wewnątrz (przestrzenie fabryczne, przemysłowe), jak i na zewnątrz budynków.

 

CERTA

 

Elementy systemu CERTA

Linia CERTA jest kompletną grupą produktów, do której zaliczamy:

Profile montażowe o wielofunkcyjnym zastosowaniu. Profile CERTA produkowane są w dwóch rozmiarach: 82 x 82 x 3 mm (KE) oraz 100 x 100 x 4 mm (KJ) i długości 6 metrów. Ich zamknięta budowa umożliwia tworzenie belek poziomych, słupów i różnorodnych konstrukcji przestrzennych o stosunkowo niewielkiej masie własnej. Powtarzalna perforacja pozwala na montaż kształtek i akcesoriów na całej długości profilu.

 

Śruby samogwintujące. Jedną z najistotniejszych zalet systemu CERTA jest  montaż elementów przy użyciu tylko jednego typu wkrętu do łączenia. To łatwa w obsłudze, samogwintująca śruba z łbem sześciokątnym i gniazdem typu TORX, która podczas procesu wkręcania w powierzchnię stalową profilu podcina ją i nawierca, tworząc nośne połączenie na całej swojej długości. Do jej wkręcania wykorzystywane są powszechnie stosowane i popularne wśród instalatorów narzędzia.

CERTA

 

Akcesoria montażowe do profili CERTA

Wśród akcesoriów służących do tworzenia konstrukcji z profili CERTA wyróżniamy:

  • Stopy montażowe CERTA przeznaczone do tworzenia różnorodnych konstrukcji typu bramka lub przestrzennych, mocowanych bezpośrednio do obiektu m.in. do ściany, posadzki, stropu lub do innych złożeń. W systemie CERTA znajdują się też trzy rodzaje stóp montażowych: prosta, kątowa oraz podpora dachowa.
  • Łączniki wewnętrzne CERTA do łączenia doczołowego profili i konsol.
  • Łączniki teowe i kątowe CERTA służące do prostopadłego łączenia profili.
  • Klamry CERTA do tworzenia łączenia ze sobą profili CERTA lub ich montażu do profili hutniczych.
  • Stężenie SE CERTA do wykonywania odciągów pomiędzy profilami konstrukcyjnymi, odciągów pomiędzy profilami konstrukcyjnymi a konstrukcją obiektu (ściana, konstrukcja stalowa) oraz pomiędzy kształtkami.

Więcej o produktach CERTA na naszej stronie: www.niczuk.pl

 

CERTA. Kluczowe aspekty zastosowań

Linia produktów CERTA powstała z myślą o miejscach, w których konieczne jest bezpieczne i wytrzymałe zamocowanie ciężkich instalacji, takich jak np. rury czy jednostki klimatyzacyjne na zewnątrz lub wewnątrz budynków.

 

CERTA sprawdzi się tam, gdzie istotna jest stabilność podpór przy dużej rozpiętości konstrukcyjnej i dużych wysokościach (powyżej 6 metrów). Stanowi idealne rozwiązanie w przypadku podkonstrukcji pod ciężkie urządzenia oraz podpór punktów stałych dla dużych sił i o złożonej geometrii. Ze względu na niewielką masę samej konstrukcji, świetnym przykładem zastosowania systemu CERTA są instalacje montowane na dachach budynków.

 

Profile montażowe CERTA to idealne rozwiązanie dla pomostów technicznych i przestrzennych konstrukcji kratowych, które umożliwiają stały dostęp do maszyn i innych urządzeń, w tym produkcyjnych.

 

Certyfikacja produktów z linii CERTA

Elementy systemu CERTA posiadają oznakowanie CE, które wskazuje na zgodność produktów z europejskim rozporządzeniem CPR 305/2011, czyli zasadami wprowadzania do sprzedaży wyrobów budowlanych.

 

CERTA jest zgodna również z normą zharmonizowaną EN 1090, która określa szczegółowe wymagania dotyczące wykonania konstrukcji stalowych i aluminiowych. Zgodność z tą normą umożliwia sprzedaż produktów z tej linii na terenie Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

 

CERTA to synonim wyrobów budowlanych najwyższej jakości, które zgodne są z obowiązującymi normami. Dzięki oznaczeniu CE, inwestorzy i wykonawcy mają pewność, że korzystając z tych produktów marki Niczuk, wybierają rozwiązania zgodne z najnowszymi standardami bezpieczeństwa i jakości.

 

Kompleksowa obsługa inwestycji

Firma Thale, właściciel marki Niczuk, zapewnia pełne wsparcie techniczne na wszystkich etapach inwestycji – od opracowania projektów, uwzględniających specyfikę obiektu i przedstawiających właściwe wykorzystanie produktów, przez szkolenia produktowe, po doradztwo podczas prac montażowych. Współpraca ta oparta jest na sprawdzonych rozwiązaniach oraz wieloletnim doświadczeniu zespołu profesjonalistów Niczuk.

 

Skontaktuj się z nami i poznaj produkty linii CERTA

Szczegółowych informacji na temat produktów z linii CERTA udzielają Regionalni Kierownicy Sprzedaży firmy Thale >>> www.niczuk.pl

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in