Budowa gazociągu na Dolnym Śląsku

19.07.2017

Budimex SA w konsorcjum z Mostostal Kraków SA realizuje budowę gazociągu wysokiego ciśnienia DN 1000 MOP 8,4 MPa na odcinku ZZU Czeszów – węzeł Kiełczów wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi. Jest to pierwszy tego typu kontrakt w historii Budimeksu.

W ubiegłym roku Budimex, jako jedyna firma spoza sektora gazowniczego, przeszła pozytywnie wszystkie ogłoszone przez GAZ SYSTEM S.A. prekwalifikacje, uzyskała szereg certyfikatów oraz złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu, co pozwoliło firmie zaistnieć na rynku paliw gazowych. Budowa gazociągu ruszyła w lutym. Gazociąg o średnicy 1000 mm będzie miał 32,5 km długości, przebiegać będzie na terenach rolniczych, leśnych i częściowo zurbanizowanych.

Zakres umowy z GAZ SYSTEM S.A. obejmuje budowę gazociągu wysokiego ciśnienia DN 1000 mm o ciśnieniu roboczym 8,4 MPa na terenie województwa dolnośląskiego. Wykonywany jest z rur stalowych gat. L485 MB o grubości ścianki 14,2 mm i 22,2 mm. Realizacja obejmuje również budowę liniowych zespołów zaporowo-upustowych z układami obejściowymi w rejonie Miłonowic i na terenie węzła Kiełczów.

Konsorcjum wykona 28 bezwykopowych przejść przez przeszkody terenowe za pomocą przecisków i mikrotunelingu w rurach osłonowych DN 1200 i DN 1400 oraz 2 przekroczenia terenów cennych przyrodniczo metodą horyzontalnych przewiertów sterowanych (HDD) o łącznej długości 1250 m. Zakres realizacji obejmuje również nagazowanie i uruchomienie gazociągu.

Wartość kontraktu opiewa na kwotę netto 63,79 mln zł, a termin realizacji to 19 miesięcy.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.