Bloczek akustyczny SILIKAT A12

09.07.2013

Nowy bloczek akustyczny SILIKAT A12 Grupy SILIKATY charakteryzuje się wytrzymałością, niepalnością, wysokim poziomem termoizolacyjności i dobrą izolacyjnością akustyczną.

Silikaty to innowacyjne wyroby wapienno-piaskowe, które w budownictwie zyskują coraz większą popularność. Bloczki silikatowe z powodzeniem wykorzystywane są do wznoszenia ścian konstrukcyjnych, działowych, ścian piwnic oraz elewacji. Również z punktu widzenia bezpieczeństwa są one jednym z najlepszych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku. Elementy murowe tego typu cechują się bowiem najwyższą wytrzymałością w swojej klasie, sięgającą nawet 35 MPa. Oprócz doskonałych właściwości fizycznych, ich zaletą jest przede wszystkim obniżenie kosztów i znaczne uproszczenie budowy.

 

 

Bloczek A12 nie ma drążeń (Grupa 1S), jest produkowany jako wyrób pełny w wysokiej klasie gęstości 2,0. Jego duża masa powoduje, że ściany z niego wykonane ze sporym zapasem spełniają normowe wymagania odnośnie izolacyjności akustycznej przegród wewnętrznych, a konkretnie przegród działowych w obrębie mieszkania (norma PN-B-02151-3;1999).

Dodatkowymi atutami bloczków SILIKAT A12 są: jego dokładność T2, która pozwala na budowanie na cienką spoinę, a także wysoka klasa odporności ogniowej. Ściana grubości 12 cm wykonana z SILIKATU A12 zapewnia nośność, szczelność i izolacyjność ogniową przy bezpośrednim działaniu ognia przez dwie godziny – REI 120.

 

Tabela 1. Parametry akustyczne ścian z SILIKATU A12 na podstawie zestawienia wartości wskaźników izolacyjności akustycznej ścian przygotowanego przez Zakład Akustyki ITB (wersja uaktualniona maj 2013)

 

Rodzaj ściany

 

Rodzaj tynku

Masa powierzchniowa ściany (bez tynku)

 

Rw(C,Ctr)

 

RA1

 

RA2

Ściana z SILIKATU A12 gr. 12 cm

Cementowo – wapienny
gr. 12 mm

220 kg/m2

50 (-1,-5)

49

45

Ściana z SILIKATU A12 gr. 12 cm

Gipsowy
gr. 10 mm

220 kg/m2

49 (-1,-5)

48

44

 

SILIKAT A12, o wymiarach 250 x 120 x 220 mm,przeznaczony jest do wznoszenia murowanych ścian działowych o podwyższonej izolacyjności akustycznej grubości 12 m. Najczęściej wykorzystywany jest do wykonywania ścian pomieszczeń sanitarnych, chroniąc przed hałasami dobiegającymi z łazienek (prysznic, spłuczka itp.) lub zabudowy różnego rodzaju szachtów, gdzie przede wszystkim zapobiega hałasom instalacyjnym. Ściana działowa wykonana z SILIKATU A12 nie dość, że izoluje od hałasu, to ze względu na brak drążeń (bloczek pełny) pozwala na łatwy i bezpieczny montaż różnego rodzaju ciężkich przedmiotów np. szafki kuchenne, półki spiżarni, biblioteczki, czy duże telewizory.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.