Aż 5 nowości w SYSTEMIE FLOWAIR – jeszcze bardziej kompleksowa oferta

Artykuł sponsorowany

26.04.2023

 

To wspaniała wiadomość! Rozwój rodziny urządzeń FLOWAIR o kolejne modele oznacza, że klienci będą mieli większy wybór i dostęp do jeszcze bardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń. Pozwoli to na jeszcze lepsze dostosowanie oferty do różnych potrzeb i wymagań użytkowników.

 

Kurtyna powietrzna AX to zaawansowane technologicznie rozwiązanie wpisujące się w najnowsze trendy branżowe. Wpływa na to zarówno konstrukcja urządzenia, jak i inteligentne rozwiązania automatyki typu smart. Kurtyna ELiS AX to rozwiązanie energooszczędne, wpisujące się w ekologiczne trendy i politykę zero emisyjności. Wyposażona jest w 3- lub 4-rzędowy wymiennik wodny, który współpracuje z niskotemperaturowymi źródłami ciepła.

 

Urządzenie grzewczo-chłodzące Luna to wszechstronna jednostka do ogrzewania i chłodzenia reprezentatywnych przestrzeni. Luna to komfort użytkowania – zaawansowane sterowanie i nowoczesna stylistyka wpisująca się w każde otoczenie. Innowacyjny nawiew przestrzenny zapewnia optymalny rozkład temperatury w pomieszczeniu. Dodatkowo, zastosowane podzespoły umożliwiają efektywną współpracę z niskotemperaturowymi źródłami ciepła, gwarantując minimalizację kosztów eksploatacyjnych.

 

Urządzenia z typoszeregu Cube O mogą pełnić funkcję ogrzewania, chłodzenia oraz jednokierunkowej wentylacji w obiektach wielkokubaturowych. Cube O charakteryzuje się modułową konstrukcją umożliwiającą swobodne konfigurowanie urządzenia w celu dopasowania do potrzeb klienta lub specyficznych wymagań obiektu. Wydajne podzespoły i zaawansowane algorytmy zapewniają komfort i bezobsługową pracę. Urządzenia mogą zostać wyposażone w 3 rodzaje dystrybucji powietrza, w tym nawiewnik wirowy, który automatycznie dostosowuje kierunek nawiewu powietrza w zależności od trybu pracy.

 

Urządzenia LEO H to przemysłowe wentylatory podsufitowe typu HVLS (high volume low speed), przetłaczające duże objętości powietrza przy jednocześnie niskiej prędkości obrotowej wirnika i niskim poborze energii elektrycznej. Generują efekty pozornego chłodzenia i pozornego ogrzewania oraz wyrównanie gradientu temperatury, zapewniając tym samym oszczędności inwestycyjne i eksploatacyjne przy użytkowaniu klasycznych systemów.

 

Pompy ciepła Aura to urządzenia, które wykorzystują dwukierunkowy (rewersyjny) układ sprężarkowy do wytwarzania zarówno ciepła, jak i chłodu. Podstawowym typem są urządzenia powietrze-woda, które umożliwiają przekazywanie energii między powietrzem a wodą. Pompy ciepła Aura mogą być stosowane w większości instalacji z wodą lub glikolem.

 

Rozwój rodziny urządzeń FLOWAIR to kolejny krok na drodze do stworzenia kompleksowej oferty, która zaspokoi różnorodne potrzeby klientów i przyczyni się do oszczędności energii oraz ochrony środowiska naturalnego. SYSTEM FLOWAIR to nowoczesne rozwiązanie dla sektora HVAC, które umożliwia integrację i współpracę różnych urządzeń grzewczych i wentylacyjnych w jednym systemie. Dzięki temu, zarządzanie nimi jest łatwiejsze i bardziej efektywne.

 

Inteligentny sterownik T-box jest mózgiem operacji, który umożliwia łatwą obsługę wszystkich urządzeń z jednego miejsca. Posiada on czytelny interfejs graficzny, który ułatwia użytkownikowi dostęp do wszystkich funkcji systemu. Dodatkowo, sterownik ten zapewnia integrację urządzeń z różnych grup produktowych, co pozwala na efektywniejsze zarządzanie nimi.

 

SYSTEM FLOWAIR składa się z modułów sterujących i czujników pomiarowych, które zapewniają odpowiednie parametry pracy urządzeń. Dzięki innowacyjnym algorytmom pracy, system ten umożliwia zwiększenie funkcjonalności, efektywności i energooszczędności instalacji grzewczo-wentylacyjnych.

 

Steruj centralnie, oszczędzaj realnie

 

Czy wiesz, że korzystając z SYSTEMU FLOWAIR możesz zaoszczędzić do 46%* energii i tym samym zmniejszyć koszty eksploatacji?

 

Dzięki połączeniu tradycyjnego produktu jak nagrzewnice, kurtyny powietrza z nowymi technologiami sterowania i komunikacji, otrzymujemy SYSTEM FLOWAIR – nowatorską ofertę dopasowaną do indywidualnych potrzeb klienta oraz zapewniający pewność przy podejmowaniu bezpiecznych decyzji inwestycyjnych.

 

Oszczędność energii
Głównym celem SYSTEMU FLOWAIR jest automatyzacja i optymalizacja pracy wszystkich urządzeń FLOWAIR. Dzięki automatycznej destratyfikacji, freecoolingu, freeheatingu czy odzyskowi ciepła zamiast generować energię cieplną możemy wykorzystywać tę już zastaną.

 

Oszczędności dla projektanta
Wsparcie Projektowe FLOWAIR pomoże w doborze urządzeń pod wymagania oraz przygotuje wszystkie niezbędne pliki oszczędzając Twój czas i zasoby.

 

Oszczędności dla wykonawcy
Stosując inteligentne rozwiązania budujesz swoją przewagę konkurencyjną gwarantując inwestorowi bezpieczeństwo utrzymania ruchu, dzięki zdecentralizowanej automatyce, oraz możliwość m.in. podziału obiektu na strefy temperaturowe i wentylacyjne. SYSTEM FLOWAIR to także niższy koszt okablowania inwestycji oraz pełna gwarancja producenta.

 

Integracja urządzeń w jeden system i zapewnienie ich efektywnego współdziałania to przyszłość branży HVAC. SYSTEM FLOWAIR wpisuje się w ten trend.

 

Jest to doskonała propozycja dla klientów, którzy poszukują inteligentnego sterowania w swoich obiektach przemysłowych i komercyjnych.

 

*Obliczenia dla obiektu wykorzystującego automatyczną destratyfikację, wentylację bezkanałową OXeN oraz zabezpieczenia bramowe.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in