Apartamenty przy Porcie Praskim

04.07.2019

Apartamenty przy Porcie Praskim powstaną w zrewitalizowanym budynku u zbiegu ulic Wrzesińskiej i Kępnej.

Apartamenty przy Porcie Praskim w Warszawie zostaną przeznaczone na wynajem, a parter zajmą lokale usługowe. Prace rewitalizacyjne ruszą jeszcze w tym roku.

Działka przy ul. Wrzesińskiej 2 ma powierzchnię ponad 1,5 tys. m². Inwestor – Zeitgeist Asset Management zakupił ją pod koniec 2018 r. Jest już pozwolenie na budowę, które obejmuje zarówno remont istniejącego budynku (przy zachowaniu obecnej bryły), jak i postawienie nowych zabudowań. Docelowo do dyspozycji najemców będzie tu ok. 107 mieszkań.

– Spójność z historyczną tkanką miasta jest dla nas bardzo ważna. Specjalizujemy się w przywracaniu świetności starym budowlom. W czeskiej Pradze zainwestowaliśmy w 20 kamienic i zabytkowych budynków, nie tylko poszerzając ofertę mieszkań pod wynajem, ale i współtworząc unikatowy klimat odrestaurowanych miejsc. Przy projektach w Polsce kierujemy się tą samą ideą – mówi Peter Noack, dyrektor zarządzający Zeitgeist Asset Management. Projekt architektoniczny apartamentów przy Porcie Praskim stworzyła pracownia ProArt.

 

 

Czytaj też: Młode Miasto. Rewitalizacja terenów dawnej stoczni w Gdańsku

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.