50-lecie działalności firmy Schöck

09.08.2012

Firma Schöck, producent systemów do izolacji termicznej i akustycznej budynków, obchodzi swoje 50. urodziny. Z tej okazji w głównej siedzibie przedsiębiorstwa w Baden-Baden powstało muzeum prezentujące historię Schöck.

Firma Schöck została założona w 1962 roku przez Eberharda Schöcka. Przez ten czas przedsiębiorstwo zmieniło swoje oblicze. Początkowo zatrudniało jedynie kilkanaście osób, dziś natomiast składa się z 12 zakładów produkcyjnych w całej Europie. Obecnie podstawowym obszarem działalności spółki są rozwiązania dla budownictwa spełniające wysokie standardy energetyczne i wymogi związane z izolacją akustyczną. Flagowym produktem firmy jest łącznik termoizolacyjny do balkonów Isokorb®.

 

 

Nigdy nie należy poprzestawać na tym co już zostało osiągnięte – to motto założyciela firmy. Eberhard Schöck na pomysł stworzenia łącznika Isokorb® wpadł podczas wyjazdu na narty. Bezpośrednim impulsem stał się dom wczasowy z licznymi balkonami, przez które przy 16-stopniowym mrozie uciekało na zewnątrz całe ciepło. Przedsiębiorca rozpoczął prace badawcze, dzięki którym obecnie możliwe jest projektowanie balkonów również w domach pasywnych.   

W kolejnych latach firma rozwijała swoją działalność, poszerzając ofertę produktową o kolejne rozwiązania w zakresie energooszczędności i izolacji akustycznej. Pół wieku działalności firmy napawa nas dumą. Przedsiębiorstwo w momencie powstania zajmowało się wykonywaniem piwnic w domach prefabrykowanych. Dziś klienci Schöck mogą nabyć kompleksowe systemy, które skracają czas budowy i obniżają koszty eksploatacji budynku. Oferujemy im też profesjonalne doradztwo oraz usługi montażowe – mówi Rafał Ulatowski, prezes zarządu Schöck Polska.

 

 

W głównej siedzibie firmy w Baden-Baden odbyło się uroczyste otwarcie muzeum firmy Schöck. Obiekt jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych. Mogą oni obejrzeć 7 interaktywnych wystaw tematycznych rozmieszczonych na 120 m². Ekspozycje zostały opracowane tak, aby odwiedzający je goście mogli poznać historię Schöck wszystkimi zmysłami. Do ich dyspozycji oddano stanowiska mulitmedialne oraz szereg modeli prezentujących produkty firmy.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.