23. Konferencja naukowo-techniczna w Ciechocinku

09.11.2017

11-13 października br. odbyła się konferencja pt. „Zmiany w zamówieniach publicznych na roboty budowlane – wybrane aspekty w praktyce”.

W gronie praktyków, ekspertów i prawników omówione zostały zagadnienia związane z wybranymi zmianami wprowadzonymi w roku ub. w obszarze znowelizowanej ustawy Pzp z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (opublikowana 13 lipca 2016 r. w Dz.U. RP poz. 1020, weszła w życie 28 lipca 2016 r.).

W świetle rozpoczętych prac nad nowym Prawem zamówień publicznych tegoroczna konferencja była okazją do podsumowania i oceny funkcjonowania tych zmian w praktyce, a także przekazania wniosków do ustawodawcy.

W dyskusji uczestniczył Bogdan Artymowicz, dyrektor Departamentu Prawnego Urzędu Zamówień Publicznych.

 

Dr hab. Andrzej Borowicz, prof. nadzw. Uniwersytetu Łódzkiego

 

Prelegenci przedstawili ciekawe referaty, które pokazały, że niektóre z zapisów ustawy Pzp powinny być zmienione w nowej ustawie, a niektóre funkcjonują bardzo dobrze, przez co realizują założone przez ustawodawcę cele.

Aktualny temat w obecnym stanie prawnym przedstawiła mgr inż. Wiesława Sikorska-Ożgo, ekspert SEKOCENBUD, odnoszący się do kosztorysu inwestorskiego. Prelegentka omówiła podstawy jego sporządzania, które obowiązują niezmiennie od 13 lat, a następnie naświetliła zalety i wady obowiązujących przepisów. Wskazała też błędy w obecnych przepisach, które należałoby zmienić w nowym rozporządzeniu.

Pełna relacja z konferencji na www.raportsekocenbud.pl.

 

 

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.