Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Forum Autodesk 2016 - The Future of Making Things

10.11.2016

6 października br. odbyła się konferencja poświęcona przyszłości oraz trendom w obszarze projektowania i tworzenia produktów - Forum Autodesk 2016 - The Future of Making Things.

 Wydarzenie zgromadziło 700 osób - architektów, inżynierów, projektantów produktów, twórców gier i animacji, ekspertów branżowych.
Gościem specjalnym sesji plenarnej był prof. Witold Orłowski, który w swoim wystąpieniu poruszył rolę innowacyjności, uznając ją za jedną z kluczowych kwestii z punktu widzenia rozwoju przedsiębiorstw i polskiej gospodarki.
Goście konferencji mogli wybierać spośród licznych sesji merytorycznych związanych z aktualnymi trendami i kierunkami rozwoju w zakresie najnowszych technologii do projektowania, symulacji, wizualizacji, koordynacji międzybranżowej, a także zarządzania dokumentacją i cyklem życia produktu. Dużym zainteresowaniem uczestników cieszyła się ścieżka „Best practices”, czyli doświadczenia firm działających na polskim rynku. Przedmiotem wielu prezentacji było wykorzystanie BIM w praktyce. Przygotowano także część wystawową partnerów konferencji, a także „Strefę Innowacji” ze stanowiskami druku 3D oraz możliwością przejścia się po cyfrowym modelu fabryki, zaprojektowanym przez PM Group, korzystając z technologii rozszerzonej rzeczywistości VR (Virtual Reality). Nowością tegorocznego Forum Autodesk były warsztaty techniczne prowadzone przez partnerów Autodesk, pozwalające na podniesienie umiejętności projektowania.

 

 

Joanna Borowska

 

Zobacz także na

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil na Google+