Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Forum Autodesk 2016 - The Future of Making Things

10.11.2016

6 października br. odbyła się konferencja poświęcona przyszłości oraz trendom w obszarze projektowania i tworzenia produktów - Forum Autodesk 2016 - The Future of Making Things.

 Wydarzenie zgromadziło 700 osób - architektów, inżynierów, projektantów produktów, twórców gier i animacji, ekspertów branżowych.
Gościem specjalnym sesji plenarnej był prof. Witold Orłowski, który w swoim wystąpieniu poruszył rolę innowacyjności, uznając ją za jedną z kluczowych kwestii z punktu widzenia rozwoju przedsiębiorstw i polskiej gospodarki.
Goście konferencji mogli wybierać spośród licznych sesji merytorycznych związanych z aktualnymi trendami i kierunkami rozwoju w zakresie najnowszych technologii do projektowania, symulacji, wizualizacji, koordynacji międzybranżowej, a także zarządzania dokumentacją i cyklem życia produktu. Dużym zainteresowaniem uczestników cieszyła się ścieżka „Best practices”, czyli doświadczenia firm działających na polskim rynku. Przedmiotem wielu prezentacji było wykorzystanie BIM w praktyce. Przygotowano także część wystawową partnerów konferencji, a także „Strefę Innowacji” ze stanowiskami druku 3D oraz możliwością przejścia się po cyfrowym modelu fabryki, zaprojektowanym przez PM Group, korzystając z technologii rozszerzonej rzeczywistości VR (Virtual Reality). Nowością tegorocznego Forum Autodesk były warsztaty techniczne prowadzone przez partnerów Autodesk, pozwalające na podniesienie umiejętności projektowania.

 

 

Joanna Borowska

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube