Zmiana w Prawie budowlanym

24.03.2011

4 kwietnia 2011 r. wejdzie w życie nowelizacja Prawa budowlanego zmieniająca kategorię budowlaną żłobków.

W Dzienniku Ustaw z dnia 3 marca 2011 r. Nr 45 opublikowana została ustawa z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz.U. Nr 45, poz. 235). Ustawa w art. 68 wprowadza następujące zmiany w załączniku do ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz.U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623):
1) w tabeli w Kategorii obiektów budowlanych Kategoria IX otrzymuje brzmienie: „Kategoria IX — budynki kultury, nauki i oświaty, jak: teatry, opery, kina, muzea, galerie sztuki, biblioteki, archiwa, domy kultury,  budynki szkolne i przedszkolne, żłobki, kluby dziecięce, internaty, bursy i domy studenckie, laboratoria i placówki badawcze, stacje meteorologiczne i hydrologiczne, obserwatoria, budynki ogrodów zoologicznych
i botanicznych”;
2) w tabeli w Kategorii obiektów budowlanych Kategoria XI otrzymuje brzmienie: „Kategoria XI — budynki służby zdrowia, opieki społecznej i socjalnej, jak: szpitale, sanatoria, hospicja, przychodnie, poradnie, stacje krwiodawstwa, lecznice weterynaryjne, domy pomocy i opieki społecznej, domy dziecka, domy rencisty, schroniska dla bezdomnych oraz hotele robotnicze”.
W wyniku nowelizacji ustawy – Prawo budowlane nastąpiła zmiana kategorii budowlanej żłobków z kategorii XI (budynki służby zdrowia, opieki społecznej i socjalnej) na kategorię IX (budynki kultury, nauki i oświaty).
Źródło: GUNB

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.