Zintegrowane Centrum Komunikacyjne Poznań Główny

06.04.2011

Dnia 23 marca, w trakcie trwającego w Poznaniu Dnia Przyjaźni Polsko-Wegierskiej podpisano umowę partycypacyjną pomiędzy Miastem Poznań a węgierską firmą TriGranit Development Corporation na budowę infrastruktury Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego „Poznań Główny” (Dworzec Kolejowy).

W uroczystym spotkaniu wziął udział prezydent Węgier Pál Schmitt oraz prezydent Polski Bronisław Komorowski, który wziął udział w prezentacji inwestycji.

Zintegrowane Centrum Komunikacyjne „Poznań Główny” będzie się składało z dworca PKP (który ma zostać oddany do użytku przed EURO 2012), dworca autobusowego, budynków biurowych, parkingów, hotelu i galerii handlowej. Wartość całej inwestycji szacowana jest na 160 mln euro.

 

 

Osobą zaproszoną na uroczystość z ramienia Tebodin Poland Sp. z o.o. był Pan Mariusz Szmyd – Dyrektor Regionu Południowo-Zachodniego.

Tebodin Poland Sp. z o.o., Biuro z Poznania odpowiedzialne jest za wykonanie projektu budowlanego oraz wykonawczego przebudowy układu drogowego i torowego. Zakres projektu obejmuje m.in. projekty drogowe, torowe, trakcje elektryczne, konstrukcyjne, kolizje z infrastrukturą, organizację ruchu.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.