XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku” rozstrzygnięta

31.08.2009

27 sierpnia na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono nagrody laureatom XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku”.

 

W tegorocznej edycji konkursu „Modernizacja Roku” spośród ponad 703 obiektów do finału konkursu zakwalifikowane zostały 73. Nagrody przyznano w następujących 13 kategoriach:
budynki mieszkalnemodernizacja i adaptacja pralni garnizonowej na budynek mieszkalny (ul. Toruńska 45B w Bydgoszczy);
obiekty zabytkowemodernizacja zabytkowego budynku „Biały Spichrz”, Dom Młynarza, Czerwony Spichrz, Kamienica (ul. Mennica 2, 7 8, 8A w Bydgoszczy);
obiekty kulturymodernizacja i adaptacja kamienicy na Centrum Kultury (ul. Dąbrowszczaków 3 w Olsztynie);
obiekty szkolnictwamodernizacja Szkoły Podstawowej nr 42 (ul. Balkonowa 2/4 na Targówku w Warszawie);
obiekty ochrony środowiska i obiekty przemysłowo-inżynieryjnemodernizacja hali produkcyjnej H-2 (ul. Wojska Polskiego w Mielcu);
termomodernizacja i elewacjerestauracja zabytkowej elewacji budynku (ul Dyrekcyjna w Katowicach);
obiekty ochrony zdrowia i opieki społecznejmodernizacja obiektów Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły (ul. Mieszka I 7 w Świnoujściu);
drogi i obiekty mostoweskrzyżowanie drogi krajowej nr 46 z łącznicą węzła „Prądy” Autostrady A-4 w Opolu;
rewitalizacja obszarów i zespołów urbanistycznychrewitalizacja terenów poprzemysłowych po byłej cegielni na Centrum Integracji Społecznej (ul. Galicyjska 17A w Zielonkach);
obiekty użyteczności publicznejbudynek biurowy Red Tower (ul. Piotrkowska 148/150 w Łodzi);
obiekty sakralnerenowacja klasztoru Sióstr Klarysek (Plac Świętej Kingi 1 w Starym Sączu);
tereny zielonerewaloryzacja Parków Podjasnogórskich: Parku Staszica i Parku 3 Maja w Częstochowie;
obiekty hotelarsko-turystyczneza modernizację Dworku „Róża Poraja” w Budziejowie 1, gmina Mieścisko.
 

Nagrodę specjalną Ministra Infrastruktury otrzymał Urząd Miasta Świebodzice za modernizację mostu przez rzekę Pełcznicę w ciągu ul. Ciernie w Świebodzicach. Konkursowe Jury wyróżniło to przedsięwzięcie za znakomicie przeprowadzony remont, modernizację i poprawienie parametrów trakcyjnych mostu przy całkowitym zachowaniu zabytkowej substancji i wyglądu. Podkreślono, że most dobrze zdał egzamin podczas powodzi w czerwcu br.

 
 
Celem Konkursu „Modernizacja Roku” jest wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych wyróżniających się szczególnymi walorami. Konkurs promuje funkcjonalność przebudowywanych i modernizowanych budynków i budowli, nowoczesność technologii i rozwiązań projektowych, stosowanie nowych technik, wysoką jakość wykonawstwa robót budowlanych i konserwatorskich, rozwiązania ekologiczne, dbałość o architekturę i ochronę materialnego dziedzictwa kulturowego, rewitalizację obszarów i zespołów urbanistycznych.
Prawo do udziału w Konkursie przysługuje każdemu z uczestników procesu modernizacji: inwestorowi, wykonawcy, projektantowi. Wszyscy uczestnicy nagrodzonej modernizacji w poszczególnych kategoriach otrzymują równorzędne nagrody i wyróżnienia. W Konkursie nie nagradza się nowych obiektów. Nagrody przyznawane są inwestorom, projektantom i wykonawcom robót budowlanych dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego, oraz modernizujących i przebudowujących budynki, budowle i obiekty technologiczne dla uzyskania efektów użytkowych bez realizacji nowych inwestycji i wykonujących rewitalizację zespołów urbanistycznych i obszarów np. parki, ekosystemy.
 
 
Źródło: MI

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.