Wyniki Echo Investment w I kwartale 2008 r.

19.05.2008

Grupa Kapitałowa Echo Investment zamknęła pierwszy kwartał 2008 roku zyskiem netto wynoszącym ponad 26 mln PLN.

Przychody netto Grupy wzrosły o ponad 40% w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego i wynoszą blisko 91 mln PLN.
Całkowita wartość aktywów przekroczyła 1 mld EUR, a poziom kapitału własnego wyniósł prawie 0,5 mld EUR, co stanowi ok. 20 % wzrost w stosunku do danych z ubiegłego roku.
Pod koniec I kwartału 2008 roku Grupa Kapitałowa Echo Investment posiadała ponad 270 mln PLN gotówki i środków płynnych, natomiast stosunek zobowiązań krótkoterminowych i długoterminowych do aktywów całkowitych wyniósł 44% i utrzymał się na podobnym poziomie do analogicznego okresu roku poprzedniego.
Czynnikiem mającym istotny wpływ na wzrost przychodów ze sprzedaży oraz  osiągnięty w I kwartale 2008 roku wynik było ujęcie przychodów z tytułu zawartych umów ostatecznych sprzedaży projektu mieszkaniowego w Warszawie przy ul. Inflanckiej (II etap), a także wzrost przychodów uzyskanych z wynajmu posiadanych powierzchni komercyjnych.
Wpływ na osiągnięty wynik miała również  dokonywana co kwartał aktualizacja wyceny posiadanych przez Grupę Kapitałową nieruchomości, uwzględniająca m.in. zmiany wynikające z różnic kursowych EUR i USD (q/q) i indeksację czynszów, dokonywaną na początku każdego roku obrotowego.
Niższy zysk netto w I kwartale 2008 roku w odniesieniu do analogicznego okresu roku poprzedniego to rezultat mniejszego wpływu wartości aktualizacji nieruchomości.
W I kwartale 2008 roku Grupa Kapitałowa Echo Investment sfinalizowała transakcje zakupu gruntów w Krakowie i Koszalinie, umożliwiające realizację ponad 100 000 mkw. powierzchni wynajmowanej.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.