Wymiana nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków

25.04.2016

Wymiana części nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków – po ponad 10-letnim okresie eksploatacji – rozpocznie się 4 maja.

W pierwszej kolejności prace prowadzone będą na jezdni w kierunku Katowic, na czterokilometrowym odcinku pomiędzy Placem Poboru Opłat w Balicach a Węzłem Rudno (od km 386 do km 390).

Prace zaplanowaliśmy w taki sposób, aby były one jak najmniej uciążliwe dla użytkowników naszej autostrady. Każdy z dwunastu remontowanych odcinków jezdni będzie stosunkowo krótki, a przez cały okres trwania remontu zachowamy dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Wyjątek stanowić będą krótkotrwałe (około dwudniowe) okresy związane z montażem lub demontażem stalowych barier bezpieczeństwa, rozdzielających przeciwne kierunki. Taki system organizacji prac i ruchu przetestowaliśmy, prowadząc inwestycje w 2014 i w 2015 roku. Jest to rozwiązanie optymalne z punktu widzenia płynności przejazdu – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska.

 

 

Zgodnie z założeniem minimalizowania utrudnień dla kierowców, na jezdni w kierunku Katowic jeden pas ruchu będzie remontowany, drugi będzie przejezdny. Na jezdni do Krakowa będą dwa pasy ruchu w kierunku Krakowa i jeden pas w kierunku Katowic. Podobna organizacja ruchu ma obowiązywać, kiedy wykonawca robót przeniesie się na drugą jezdnię autostrady, co zaplanowano na 11 czerwca. Na remontowanym odcinku od 4 maja wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 80 km/h.

Remont obu jezdni pomiędzy PPO Balice a Węzłem Rudno zakończy się 22 lipca br. Na czas Światowych Dni Młodzieży prace zostaną przerwane. 2 sierpnia br. rozpocznie się wymiana nawierzchni na odcinku pomiędzy węzłami Jeleń i Balin, na jezdni w kierunku Katowic.

Wykonawcą wartego 40,23 mln zł kontraktu na wymianę 59,85 km ze 122 km nawierzchni autostrady A4 Katowice–Kraków jest konsorcjum spółek z grupy Pavimental. Całość prac ma się zakończyć w listopadzie 2017 r.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.