Wkrętaki Felo Ergonic z serii 400

31.07.2009

Lange Łukaszuk s.j., wyłączny dystrybutor marki Felo, wprowadził na polski rynek wkrętaki Felo Ergonic.

Oddająca krzywiznę dłoni i idealnie dostosowująca się do ułożenia palców rękojeść wkrętaka Felo Ergonic 400 zbudowana jest z twardego wewnętrznego rdzenia oraz miękkiego komponentu okalającego rdzeń, swobodnie poddającego się naciskom. Zwiększa ona komfort pracy, dając możliwość lepszego „czucia” wkrętaka. Osiągnięte doskonałe zespolenie rękojeści wkrętaka oraz dłoni skutkuje mniejszym wysiłkiem wkładanym w pracę i umożliwia przenoszenie znacznie większych momentów obrotowych. Dzięki nowatorskiej konstrukcji praktycznie zlikwidowano punkty na rękojeści, które powodowały nacisk na dłoń, tym silniejszy, im z większą energią użytkownik próbował dokręcać lub odkręcać śrubę.
 
 
 
Zewnętrzny komponent rękojeści jest wykonany z miękkiego tworzywa, odpornego na ścieranie i czynniki chemiczne. Co ważne, ten wierzchni materiał doskonale zapobiega poślizgom, nawet zaolejonej, zabrudzonej podczas pracy w warsztacie dłoni. Z kolei duży kołnierz rękojeści pozwala pewnie zaprzeć kciuk, gwarantując przy tym stabilność. Wspomniany kołnierz ukształtowany jest w taki sposób, aby utrudnić lub zapobiec niekontrolowanemu toczeniu się wkrętaka w momencie, gdy leży on na pochyłej powierzchni.
Komfort pracy zdecydowanie poprawia gładki, pozbawiony szwów i rantów koniec rękojeści. Umieszczone na nim piktogramy, przedstawiające kształt końcówki wkręcającej, pozwalają na błyskawiczne rozróżnienie wkrętaków podczas użytkowania. Dodatkowym atutem wkrętaków Felo Ergonic jest poprzeczny otwór w rękojeści, który umożliwia powieszenie wkrętaka w warsztacie lub też może posłużyć do włożenia w niego podłużnego przyrządu, np. śrubokręta i wykorzystanie go jako dźwigni. Rdzeń rękojeści wkrętaków Felo Ergonic stanowi udaroodporne, wytrzymałe tworzywo sztuczne.
Klinga jest zbudowana ze stali chromowo-molibdenowo-wanadowej. Warto zauważyć, że stosunek wspomnianych komponentów jest uzależniony od typu wkrętaka – inny w przypadku końcówki płaskiej, inny w przypadku końcówki krzyżowej PZ lub krzyżowej PH. Stosowane przez firmę Felo końcówki wkrętaków charakteryzują się najwyższą precyzją wykonania.
 
 
Wkrętak Felo z serii 400, dedykowany profesjonalistom, sprawdzi się również wspaniale podczas prac w warunkach domowych. Jest dostępny w dwóch wersjach – nieizolowanej oraz izolowanej, przeznaczonej do prac w miejscach, gdzie istnieje możliwość kontaktu z napięciem elektrycznym.
Izolowana wersja wkrętaków Felo Ergonic chroni przed napięciem do 1000 V. Spełniając rygorystyczne normy VDE, wkrętaki Felo Ergonic zostały przetestowane przy napięciu 10 000 V.
Wkrętaki Felo Ergonic mają 15-letni okres gwarancyjny.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.