Węzeł przesiadkowy w Gdyni Chyloni w budowie

01.04.2020

Realizację węzła przesiadkowego w Gdyni Chyloni na Placu Dworcowym prowadzi aktualnie firma Soletanche Polska, której zadaniem jest wykonanie fundamentowania parkingu podziemnego będącego częścią węzła.

 

 

Zaczęła się realizacja murków prowadzących, które są konieczne do wykonania technologii ścian szczelinowych – to kolejny etap przy przebudowie Placu Dworcowego w ramach budowy węzła przesiadkowego w Gdyni Chyloni. Prace prowadzi spółka Soletanche Polska, która wykona fundamentowanie specjalistyczne parkingu podziemnego będącego częścią węzła integracyjnego połączonego z peronami tutejszego dworca.

Podziemny parking ma mieć jedną kondygnację z miejscami postojowymi dla 140 samochodów oraz 48 rowerów. Obiekt ma być bezpośrednio połączony z peronami dworca. Na powierzchni natomiast powstanie pętla autobusowa.

Soletanche zrealizuje w ramach umowy ściany szczelinowe wraz z rozparciem, które pełnią w tym projekcie dwojaką rolę: obudowy wykopu oraz ścian parkingu podziemnego. Ściany zostaną zrealizowane po obwodzie działki wynoszącym 256 metrów bieżących.

Głębienie pierwszej sekcji ścian szczelinowych odbyło się 23 marca 2020 r. Ukończenie prac realizowanych przez firmę Soletanche zaplanowano na początek IV kwartału tego roku. Za wykonanie tych prac odpowiedzialny jest zespół pod kierownictwem Marka Wasiluka – kierownika projektu oraz Krzysztofa Tomczaka – kierownika robót.

 

 

Węzeł przesiadkowy w Gdyni Chyloni na Placu Dworcowym realizowany jest przez konsorcjum firm: Roverpol sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie – lider i Rover Infraestructuras SA z siedzibą w Walencji, w Hiszpanii. Wartość zadania „Utworzenie Węzła Integracyjnego Gdynia Chylonia” wynosi 45 799 000 zł brutto.

 

Zakres całego projektu obejmuje:

  • przebudowę Placu Dworcowego,
  • utworzenie nowej trakcji trolejbusowej,
  • budowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Kartuskiej,
  • wykonanie jednokondygnacyjnego obiektu z przejściem podziemnym,
  • realizację zespołu toalet publicznych,
  • stworzenie nowego oświetlenia,
  • ustawienie monitoringu.

 

Czytaj także: Soletanche generalnym wykonawcą Centrum Symulacji Medycznych WUM

Wymagania stawiane betonom do ścian szczelinowych

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.