V Konwent SNB – ważne spotkanie branży budowlanej

07.02.2020

Podczas V Konwentu SNB  – Stowarzyszenia Nowoczesne Budynki dyskutowano o koniecznych zmianach w prawie, związanych z dostępnością budynków i implementacją znowelizowanych dyrektyw UE.

 

 

Ponad 210 osób z branży budowlanej, w tym przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, spotkało się 21 stycznia br. Wartościowym prelekcjom towarzyszyły burzliwe dyskusje.

Po I sesji plenarnej V Konwentu SNB, poświęconej trendom branżowym w 2020 r., obrady toczyły się w 3 równoległych panelach. Panel 1. poświęcono wyzwaniom efektywności energetycznej budynków: integracji systemów, automatyce i BMS, szczelności i jakości wyrobów budowlanych, w kontekście implementacji rozszerzonej dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Podczas panelu 2. skupiono się na problemach dobudowy, nadbudowy i budowy dźwigów w trudnych warunkach. Panel 3. dotyczył wdrażania elektromobilności w Polsce, m.in. modeli inwestycyjnych, problemów technicznych stacji ładowania, ochrony przed porażeniami i ochrony ppoż.

II sesja plenarna objęła stosowanie dronów do oceny stanu technicznego budynków, skuteczne i efektywne zarządzanie nieruchomościami oraz radon w budynkach. Ostatni temat wzbudził szczególnie gorącą dyskusję.

W przerwach obrad był czas na rozmowy kuluarowe i wizytę na stoiskach 11 firm branżowych.

Pełna relacja na www.snb.org.pl/konwent.

 

 

Czytaj też: IV Konwent SNB

Polskie ścieżki do inteligentnego budynku

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.