Umowa na opracowanie koncepcji programowej dla drogi ekspresowej S74

26.02.2019

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na opracowanie koncepcji programowej dla odcinka drogi ekspresowej S74 Łagów–Jałowęsy.

 

Droga ekspresowa S74 Cedzyna–Łagów

 

Odcinek drogi ekspresowej S74 Łagów–Jałowęsy będzie przebiegał na południe od istniejącej drogi nr 74, a w miejscowości Jałowęsy włączy się w planowaną obwodnicę Opatowa. W ramach inwestycji powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa o długości 14,5 km, węzeł w Baćkowicach na skrzyżowaniu z drogą powiatową, 15 mostów i wiaduktów, w tym 6 w ciągu drogi ekspresowej S74, dwa miejsca obsługi podróżnych. Wybudowane zostaną przejścia dla zwierząt i urządzenia ochrony środowiska oraz drogi dojazdowe.

Koncepcję programową opracuje w ciągu 16 miesięcy od podpisania umowy spółka Mosty Katowice za 3,8 mln zł. Dokumentacja dla odcinka o długości 14,5 km powinna być gotowa w połowie 2020 r.

 

Koncepcja programowa dla 100 km S74

W lutym 2019 r. podpisana została umowa na opracowanie koncepcji programowej dla odcinka Cedzyna–Łagów o długości 32 km. Wykonawcą dokumentacji będzie firma Trakt Katowice, która opracuje ją w ciągu 16 miesięcy za około 5,6 mln zł.

Od ubiegłego roku trwają prace nad koncepcją programową dla ponad 27,5-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S74 granica województwa łódzkiego/świętokrzyskiego–Przełom/Mniów. Na przełomie lutego i marca planowane jest podpisanie kolejnej umowy na taką dokumentację dla odcinka Przełom/Mniów–węzeł Kielce Zachód o długości 16,4 km. Trwa również realizacja umowy, w ramach której opracowana będzie koncepcja programowa dla obwodnicy Opatowa w ciągu DK9/S74 oraz przejścia przez Kielce w ciągu S74. To oznacza, że koncepcje programowe opracowane zostaną dla wszystkich odcinków S74 od granicy województwa łódzkiego i świętokrzyskiego do Opatowa o łącznej długości ponad 100 km.

 

Źródło: MI

 

Czytaj też: Kolejny odcinek obwodnicy Olsztyna gotowy

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.