Ukraina: dodatkowe pieniądze na rozwój infrastruktury w związku z Euro 2012

03.07.2009

Jak podaje agencja Intefax, ukraiński parlament przyznał na przygotowania do piłkarskich mistrzostw Europy, które Ukraina zorganizuje wspólnie z Polską, dodatkowo 1,3 mld dolarów, czyli około 923 mln euro.

 

Wcześniej prezydent Juszczenko zarzucił rządowi, że swoją polityką finansową doprowadzi do tego, iż Ukraina może zostać przez UEFA pozbawiona praw organizacji turnieju. Na rok 2009 w budżecie zaplanowano 239 mln euro na rozbudowę infrastruktury komunikacyjnej, ale wydano z tej kwoty jedynie 10%. Po kolejnych kontrolach inspektorów UEFA ukraińskie władze były wielokrotnie upominane, że powinny przyspieszyć budowę obiektów sportowych, zwłaszcza hoteli oraz dróg, ale także stadionu w Kijowie, bez którego turniej nie mógłby się odbyć.
 
Źródło: droginaeuro.pl

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.