Tynk nanosilikonowy

21.07.2017

Nanosilikonowy tynk firmy Greinplast o nazwie handlowej NANOSILEX cechuje się wysoką paroprzepuszczalnością i wodoodpornością.

Zastosowane w nim spoiwo nieorganiczne tworzy matrycę silikonową współdziałającą z bazą polimerową, tworzoną przez wysokociśnieniowy polioctan z wszczepionymi nanocząsteczkami akrylowymi. Ich kompatybilność jest wzmacniana poprzez dodatek mikrowypełniaczy. Struktura tego tynku jest otwartoporowa, co pozwala uzyskać jego wysoką paroprzepuszczalność. Jednocześnie, powierzchnia porów jest obleczona mikronową warstwą silikonu, stanowiącą skuteczne zabezpieczenie przed wnikaniem wody z zewnątrz, np. z opadów.

Formuła tynku nanosilikonowego z wbudowanymi kopolimerami otrzymywanymi w najnowszej technologii inkluzji wysokociśnieniowej pozwala też na uzyskanie powłoki wyjątkowo odpornej na działanie promieniowania UV i innych czynników atmosferycznych. Dzięki temu tynki o intensywnych kolorach nie blakną i nie odbarwiają się pod wpływem promieniowania słonecznego. Dodatkowym atutem jest bardzo dobre związanie wypełniaczy i pigmentów, wpływające na zwiększoną trwałość powłoki. Nanosilex sprawdzi się przy elewacjach w intensywnych odcieniach.

 

 

Ważną zaletą tynku nanosilikonowego jest „wysoki kąt zwilżenia”. Dodatek bardzo drobnych glinokrzemianów otrzymywanych metodą syntetyczną oraz innych składników o odpowiednio dobranym uziarnieniu zabezpieczają elewację przed wnikaniem wody. Krople ściekające po ścianie i niosące ze sobą zabrudzenia mają utrudniony dostęp w głąb struktury tynku. Brudna elewacja w momencie jej zwilżenia, np. deszczem, samoczynnie się opłukuje. Te fragmenty ściany, do których deszcz nie dociera, z łatwością można doczyścić strumieniem wody skierowanym na jej powierzchnię.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.