Targi WinDoor-tech

15.02.2019

– Spodziewamy się 50 tysięcy zwiedzających – mówił we wtorek 12 lutego na uroczystym otwarciu targów WinDoor-tech, Przemysław Trawa, prezes MTP,. Podczas gali wręczono prestiżowe nagrody dla najbardziej wyróżniających się firm i produktów.

 

Na otwarciu targów nie zabrakło posłów, senatorów, przedstawicieli władz samorządowych, prezesów najważniejszych stowarzyszeń i izb branżowych. – Polska stolarka ma się bardzo dobrze, jesteśmy czwartą gospodarką, jeśli chodzi o wielkość produkcji, pierwszym eksporterem i pierwszym producentem w Europie, na świecie to drugi wynik. Mamy się czym pochwalić. Mamy świetną koniunkturę budowlaną. Stolarka i budownictwo to naczynia połączone. Te targi to wielkie święto naszej branży – mówił Janusz Komurkiewicz, prezes Polskiego Związku Okna i Drzwi.

O tym, jak ważne dla polskiej gospodarki jest budownictwo, a co za tym idzie branża stolarki, podkreślał także Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. – Budownictwo to 10 procent produktu krajowego brutto! Polska gospodarka bez budownictwa nie miałaby szansy na rozwój. Na tych targach widać działania na rzecz dobrego budownictwa, nowych technologii, innowacji, rozwiązań technologicznych. Po to, by czempioni polskiego budownictwa mogli rozwijać swoje produkty eksportowe i uzyskiwać wsparcie państwa w tym zakresie. – mówił.

 

 

Podczas uroczystego otwarcia tragów WinDoor-tech i Budmy wręczono także prestiżowe laury: Złote Medale MTP oraz nagrody Acanthus Aureus.

Złote medale za szczególnie wyróżniające się produkty trafiły do firm: CDA Polska, Fimtec, Elumatec, R&D Tech. Z kolei nagrody Acanthus Aureus trafiły do wystawców, którzy najpiękniej zarówno graficznie jak i architektonicznie zaaranżowali swoje stoiska podczas tej edycji targów. Tą statuetką mogą pochwalić się od dzisiaj: Sadowski, Imac, Fimtec, CDA Polska, Elumatec.

 

Czytaj też: Okna, które oszczędzają energię

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.