System okienny MasterLine 10

30.07.2018

MasterLine 10 to nowy, kompletny system okienny Reynaers Aluminium, stworzony z myślą o budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Wąskie, a jednocześnie wytrzymałe profile o bardzo dobrych parametrach termicznych pozwalają na swobodę projektowania.

MasterLine 10 to rozszerzenie systemu MasterLine. Jedna drobna różnica – profil głębszy o 2 cm – sprawia, że nowy system osiąga jeszcze lepsze parametry termiczne niż linia MasterLine 8. Oczywiście, jednocześnie zachowana jest jedna z największych zalet MasterLine – patrząc na okno, widzimy wąskie profile i dużą powierzchnię przeszklenia.

 

Luksemburg, projekt BENG Architectes Associes

 

MasterLine 10 przeznaczony jest do okien w domach jednorodzinnych i apartamentowcach, ale też do budynków użyteczności publicznej i biurowców.

Profile dostępne są w trzech wariantach wzorniczych: Funkcjonalny – nowoczesny i jednocześnie uniwersalny wariant, Deco to profile o delikatnie zaokrąglonych krawędziach, a Renesans wygląda jak klasycznie profilowane drewniane ramy. Dochodzi do tego bogata kolorystyka lakierów. Elementy z różnych wariantów wzorniczych można również łączyć ze sobą.

Profile są w stanie udźwignąć duże, podwójne i potrójne przeszklenia – przy oknach nieotwieranych o wadze nawet do 400 kg. Maksymalna wysokość skrzydła dla okien otwieranych to 2,8 m, przy wadze do 300 kg.

 

 

MasterLine 10 dostępny jest w poziomie izolacyjności termicznej HI+. W wersji HI + profile MasterLine 10 osiągają Uf 0,76 W/m²K. W najlepszej kombinacji z przeszkleniem – Uw wynosi zaledwie 1,0 W/m²K. Dzięki takim parametrom stają się rozwiązaniem dla budownictwa energooszczędnego oraz pasywnego. System chroni przed ucieczką ciepła z domu, doskonale wypada również pod względem szczelności i odporności na wiatr i wodę (w teście AWW został sklasyfikowany na poziomie 4/C4/E900).

Tak dobre parametry udało się osiągnąć dzięki przemyślanym zmianom w konstrukcji i detalach. Zwiększono między innymi zachodzenie ramy na skrzydło i głębokość uszczelki centralnej, która – tak samo jak przy MasterLine 8 – wykonana jest z norylu, innowacyjnego materiału o bardzo dobrych właściwościach termicznych.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.