Stworzony do wyburzania. Mocne uderzenie, na które czekasz.

07.04.2015

Świat i potrzeby zmieniają się, dlatego celem firmy Hilti jest tworzenie innowacyjnych produktów i usług, które wyprzedzają potrzeby rynku oraz wyznaczają nowe standardy w przyszłości. Już we wrześniu bieżącego roku firma Hilti wprowadza na rynek polski nowy, innowacyjny młot udarowy TE 800-AVR.

 

Wcześniej można wypróbować jego możliwości, korzystając z wyjątkowej oferty dwóch wypożyczalni sprzętu budowlanego: Ramirent oraz EWPA Majster z grupy Kiloutou.

 

Wysoki stosunek wydajności pracy do masy oraz duży komfort pracy użytkownika to największe atuty 10-kilogramowego młota udarowego Hilit TE 800-AVR. Urządzenie zostało wykonane w konstrukcji kątowej i przeznaczone jest do ciężkich prac rozbiórkowych. Dzięki zastosowaniu technologii Hi Drive i systemu redukującego wibracje AVR (Active Vibration Reduction), praca postępuje aż do 50% szybciej niż przy użytkowaniu podobnych urządzeń dostępnych na rynku, jednocześnie minimalizując zmęczenie pracownika.

 

 

 

Technologia Hi Drive zapewnia większą wydajność

Technologia HI Drive to trzy zależne systemy napędowego młota, które zapewniają bezkonkurencyjną wydajność pracy.

 

Silnik Hi Drive to jednostka HPD o mocy 1850 W, zapewniająca wysoką moc przez cały okres użytkowania. Długie szczotki węglowe pozwalają na zwiększenie czasu między wizytami w serwisie aż do 180h. Inteligentnie rozwiązany system chłodzenia pobiera chłodne powietrze z najczyściejszej części maszyny – okolic rączki, minimalizując ilość kurzu i drobin, które dostają się do środka urządzenia. Gdyby jednak jakieś zanieczyszczenia przedostały się do środka, gruba powłoka z żywicy epoksydowej pokrywająca uzwojenie silnika chroni je przed niepożądanymi efektami zanieczyszczenia.

 

Przekładnia Hi Drive składa się z dokładnego mechanizmu udarowego i solidnego uchwytu typu TE-S. Firma Hilti pozostaje jedynym producentem na rynku, który produkuje urządzenia z tym uchwytem. Dzięki przekrojowi zwiększonemu w porównaniu z popularnym na rynku SDS Max z 18 mm do 22 mm, uchwyt TE-S zapewnia precyzyjniejsze przeniesienie udaru na podłoże i podniesienie wytrzymałości osprzętu na pęknięcia i złamania podczas pracy. Zwiększa się również żywotność samego uchwytu. Uchwyt osprzętu, mechanizm udarowy oraz przekładnia przenosząca moc silnika na mechanizm udarowy zamknięte są w trzech szczelnych i niezależnie smarowanych komorach. To, w połączeniu z magnesem wyłapującym opiłki z oleju smarującego, zmniejsza przedostawanie się zanieczyszczeń w głąb mechanizmów młota.

 

Elektronika Hi Drive to moduł sterujący, który chroni silnik przed przeciążeniami w trakcie pracy, pozwala na wydajne kucie nawet przy użyciu długich przedłużaczy oraz dba o bezpieczeństwo pracownika przy nieplanowanych wyłączeniach i włączeniach zasilania.

 

 

System AVR to bezpieczeństwo pracy dzięki minimalizacji narażenia na wibracje

Młot udarowy Hilti TE 800-AVR został zaprojektowany z myślą o redukcji wibracji. Analogicznie do pozostałych młotów udarowych Hilti, w urządzeniu TE 800-AVR część napędowa została całkowicie oddzielona od obudowy i rękojeści za pomocą systemu sprężyn oraz sworzni. Zastosowane rozwiązanie sprawia, iż poziom wibracji przenoszonych na ręce pracownika został zminimalizowany do poziomu 9,0 m/s2 – to najlepszy wynik w porównaniu do innych dostępnych urządzeń w tej klasie. Zapewnia to mniejsze zmęczenie operatora maszyny podczas kucia oraz wydłuża dozwolony czas pracy w ciągu dnia, zgodnie z wytycznymi dyrektywy unijnej 2002/44/EC.

Ponadto solidna obudowa młota zapewnia odporność na uderzenia, a duża, wygodna rękojeść i łatwo dostępny włącznik zwiększają komfort pracy. W przypadku gdy zadanie wymaga większej precyzji kucia i mniejszej energii udaru, istnieje możliwość zastosowania przełącznika obniżającego moc urządzenia.

 

 

 

Zarządzamy Twoimi urządzeniami, abyś Ty mógł prowadzić swój biznes

Od września bieżącego roku młot udarowy TE-800 AVR będzie również dostępny w ramach usługi Zarządzanie Flotą Urządzeń. Analogicznie do programów zarządzania flotą samochodów, usługa firmy Hilti opiera się na leasingu bezpośrednim. Jest to oferta objęcia kompleksową opieką całego parku profesjonalnych urządzeń Hilti, z najwyższej klasy serwisem oraz pakietem atrakcyjnych usług dodatkowych.

 

Co kryje się pod wiodącym hasłem programu Zarządzamy Twoimi urządzeniami, abyś Ty mógł prowadzić swój biznes? To korzyści dla firm i menedżerów, pozwalające im na skupienie się na podstawowym biznesie, a nie administracji parku elektronarzędzi, który po prostu ma działać. Zarządzanie Flotą Urządzeń to również nowoczesne zarządzanie kapitałem, który może pracować w bardziej efektywny sposób, niż będąc zainwestowany w park elektronarzędzi. Dzięki formule programu, regularne płatności w cyklu miesięcznym, stanowiące operacyjne koszty parku maszyn, mogą być pokrywane z bieżącej działalności, a ewentualne zdarzenia losowe są niwelowane dzięki unikalnemu pakietowi usług dodatkowych. Zarządzający przedsiębiorstwami budowlanymi znają z autopsji konieczność szybkiego dostarczenia swoim pracownikom dodatkowego urządzenia, czy to na czas naprawy w następstwie nagłej awarii, powodującej często kosztowny przestój, czy też w wyniku kradzieży, generującej zwykle dodatkowo nieprzewidziane koszty zakupu.

 

 

W przypadku zarządzania kilkoma projektami nieoceniona staje się również wiedza o wielkości parku maszynowego na każdym z projektów i możliwość oszacowania ewentualnych migracji urządzeń w wypadku natężenia prac na wybranym projekcie lub też podjęcie decyzji o dodatkowym zamówieniu. Dzięki programowi Zarządzanie Flotą Urządzeń dostęp do takich informacji o parku maszyn jest błyskawiczny poprzez stronę internetową Hilti Online. Dodatkowo, każde urządzenie ma swój określony cykl przydatności ekonomicznej. Taką informację o optymalnym momencie wymiany urządzenia posiada firma Hilti i proaktywnie kontaktuje się z użytkownikiem celem odświeżenia parku urządzeń i zagwarantowania maksymalnej produktywności i wydajności. Na wszystkie powyżej wymienione aspekty odpowiedź stanowi unikalny program Zarządzania Flotą Urządzeń Hilti, z którego zalet korzysta od 5 lat już ponad 3 tysiące klientów w Polsce.

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą firmy Hilti na stronie www.hilti.pl

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.