Stołeczna Villa Almerico gotowa

03.10.2018

Totalbud SA uzyskał pozwolenie na użytkowanie obiektu mieszkalnego dla klienta premium w Warszawie.

 

Villa Almerico mieści się przy ul. Jana Pawła Woronicza 34A. Budynek zaprojektowany przez pracownię m&k Architekci stanął na działce o powierzchni 641 m², natomiast powierzchnia zabudowy wyniosła 308 m². Deweloperem obiektu jest Yuniversal Podlaski.

W Villi Almerico znajdują się mieszkania o metrażach od 40 do 90 m² i jeden dwupoziomowy penthouse. Budynek ma dwie kondygnacje garaży podziemnych z rampą samoodśnieżającą się za pomocą mat grzewczych. Na parterze znajduje się lokal handlowo-usługowy o powierzchni 147 m².

Uzyskanie przez Totalbud pozwolenia na użytkowanie komentuje kierownik budowy Ewa Maciorowska: „Budynek nie był trudny technologicznie, niemniej był czasochłonny ze względu na swoją specyfikę. Cechuje go bardzo interesująca, zróżnicowana architektura. Od każdej strony jego geometria jest inna, czasami nawet bardzo. Miało to duży wpływ na sposób budowy. Nie było możliwe jednoczesne budowanie zarówno pionów, jak i stropów, ale wyłącznie albo piony, albo stropy. Ale dziś dzięki temu oddajemy dzielnicy Mokotów budynek o wysokim standardzie i bardzo atrakcyjny architektonicznie, włącznie z ogrodami zimowymi na piętrach IV i IX. Villa Almerico wyróżnia się estetyką i ma bardzo urozmaicone elewacje wentylowane złożone z produktów aż trzech firm. Ponadto w trakcie budowy projekt ewoluował zarówno pod względem walorów użytkowych, jak i estetyki. W tej pierwszej kwestii mieszkańcy otrzymali klimatyzację w mieszkaniach. Jeśli natomiast chodzi o wzbogacone elementy architektoniczne, to warto wspomnieć dodanie żaluzji elewacyjnych i listew ledowych na elewacji. Ostatni z wymienionych elementów typowy jest raczej dla biurowców, bardzo rzadko widzi się go w budownictwie mieszkaniowym. W częściach wspólnych hall ma posadzkę z kamienia Bianco Superiore, portale windowe i ściany wykończone są kamieniem Forest Brown i płytą fornirowaną wenge. Taką samą płytą wykończone są portale drzwiowe”.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.