Spotkanie informacyjno-szkoleniowe KKK i okręgowych komisji kwalifikacyjnych

05.11.2018

W Łodzi 13-15 września br. odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe Krajowej Komisji Kwalifikacyjnej i okręgowych komisji kwalifikacyjnych.

Spotkanie zaczęło się w siedzibie Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Po uroczystym powitaniu uczestników przez Barbarę Malec, przewodniczącą Rady ŁOIIB, w obecności Zygmunta Rawickiego, wiceprezesa PIIB, odbyła się specjalistyczna prezentacja historii miasta Łodzi, a następnie wyjazd techniczny i zwiedzanie miasta. Następne dni wypełnione zostały szkoleniem, prowadzonym w formie wykładu i dyskusji. Program szkolenia ujęty został w czterech sesjach tematycznych:

Sesja I

  1. Podstawowe zasady nadawania uprawnień budowlanych – wykład, dr hab. Joanna Smarż
  2. Problemy praktyczne związane z postępowaniem kwalifikacyjnym i egzaminacyjnym w zakresie nadawania uprawnień budowlanych – wykład, mec. Tomasz Dobrowolski

Sesja II (mec. Tomasz Dobrowolski)

  1. Postępowanie kwalifikacyjne w świetle odwołań od decyzji OKK
  2. Postępowanie egzaminacyjne w świetle odwołań od decyzji OKK
  3. Zagadnienia zgłoszone przez Okręgowe Komisje Kwalifikacyjne

Sesja III

Prezentacja projektu nowego systemu informatycznego organizacji sesji egzaminacyjnych – Stanisław Żurawski

Sesja IV

Zmiany w przepisach dotyczących budownictwa w 2017 i 2018 roku – Andrzej Gałkiewicz

 

 

Wszystkie treści wykładów podbudowane zostały przykładami z konkretnych przypadków odwołań od postępowań kwalifikacyjnych i egzaminacyjnych w 2016, 2017 i 2018 r.

Podczas wszystkich sesji pojawiały się w dyskusji kwestie związane z przygotowaniem do zawodu, zarówno w zakresie wykształcenia, odbycia praktyki zawodowej, jak i rzetelności jej potwierdzania. Podnoszono w dyskusji, że są to sprawy, które wymagają uregulowania nie tylko w przepisach prawa, ale także wewnątrz samorządu zawodowego inżynierów budownictwa.

W końcowej części szkolenia Andrzej Gałkiewicz, przewodniczący Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej Zachodniopomorskiej OIIB, przedstawił zmiany i nowe regulacje prawne w przepisach związanych z działalnością zawodową inżynierów budownictwa.

 

 

Podstawowym celem szkolenia było wyjaśnienie pojawiających się wątpliwości w praktycznym stosowaniu prawa przy nadawaniu uprawnień budowlanych, ujednolicenie zasad postępowania kwalifikacyjnego i egzaminacyjnego oraz utrzymanie takich samych wysokich standardów we wszystkich szesnastu okręgowych komisjach kwalifikacyjnych. Niewątpliwie pomocnym będzie nowy system informatyczny wspomagający realizację postępowania kwalifikacyjnego i egzaminacyjnego we wszystkich okręgowych komisjach kwalifikacyjnych. W szkoleniu uczestniczyło 127 osób.

 

Marian Płachecki, Krzysztof Latoszek

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.