Solarne napędy do okien – Ventic Solar

06.08.2012

Solarne napędy łańcuchowe Ventic Solar firmy D+H Polska zostały stworzone z myślą o sterowaniu położeniem trudno dostępnych okien dachowych, fasadowych czy połaciowych. Ich zastosowanie nie wymaga przeprowadzania uciążliwych prac instalacyjnych związanych z  rozprowadzeniem przewodów sterujących i zasilających.

 

Dzięki zastosowaniu zintegrowanego z obudową napędów monokrystalicznego panelu słonecznego całkowicie wyeliminowano konieczność prowadzenia linii zasilającej. Ponadto urządzenia te są wyposażone w wygodny, bezprzewodowy system sterowania pilotem. Ich kompaktowa obudowa mieści w sobie akumulator, który magazynuje energię, co zapewnia działanie Ventic Solar nawet w nocy oraz podczas pochmurnych dni, kiedy padające na panel światło jest niewystarczające, by sprawnie zasilić napęd.

 

Sterowanie radiowe, w jakie wyposażono napędy Ventic Solar, charakteryzuje się bardzo wysokim stopniem ochrony przed obcą ingerencją – zapewnione jest 128 bitowe kodowanie AES oraz zmiana kodu nadawania (Code-Hopping) przy każdym użyciu, co daje najwyższy poziom bezpieczeństwa przed próbami włamania. Dzięki odpowiedniemu adresowaniu nie trzeba używać osobnego pilota do każdego okna, aby sterować poszczególnymi napędami wystarczy jeden pilot, mogący obsłużyć aż 10 z nich.

Napędy zostały wyposażone w wiele funkcji przydatnych w domu. Jedną z nich jest możliwość 10-minutowej wentylacji: otwarte okno zamyka się automatycznie po upływie tego czasu (szczególnie przydatne w okresie zimowym ze względu na ograniczanie strat ciepła). Inną funkcją jest możliwość wyboru otwarcia okna na całą długość łańcucha lub tylko w połowie, co umożliwia dopasowanie rozwarcia okna do warunków panujących na zewnątrz.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.