Rusza drugi etap budowy DW 631

29.08.2014

30 sierpnia, po siedmiu miesiącach od rozpoczęcia projektu, zakończony zostanie pierwszy etap prac na drodze wojewódzkiej nr 631, co umożliwi zmianę organizacji ruchu. Inwestycja realizowana jest na zlecenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich przez firmę Skanska. Całość prac kosztować będzie ponad 37 mln zł netto.

W ramach prac Skanska przebudowuje fragment DW 631 na odcinku Nowy Dwór Mazowiecki – Zegrze – Nieporęt – Marki – Warszawa, od granicy tzw. „Węzła Zielonka” z projektowaną drogą ekspresową S-17 do granicy miasta Warszawa. Wykonawca przebuduje również skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 634 na terenie miasta Zielonki i Ząbek. Aby zachować ciągłość ruchu prace, podzielone zostały na dwa etapy.

Od lutego 2014 r. wybudowaliśmy nową jezdnię oraz przebudowaliśmy punkty kolizyjne z sieciami gazowymi, kanalizacyjnymi i elektrycznymi, wysokiego, średniego oraz niskiego napięcia, tak aby zachować ruch na istniejącej jezdni – mówi Tomasz Kaliniak, menadżer projektu, Skanska. – Prace prowadziliśmy w możliwie najszybszym tempie. W szczytowym okresie pierwszego etapu realizacji na budowie pracowało nawet 140 osób.

 

 

31 sierpnia nastąpi przełożenie ruchu tymczasowego na nowo wybudowaną jezdnię zachodnią DW 631 oraz jezdnię południową DW 634. Umożliwi to rozpoczęcie drugiego etapu prac, realizowanego na terenie miasta Ząbki w gminie Zielonka. Do końca grudnia br. przebudujemy istniejącą jezdnię oraz zbudujemy skrzyżowanie DW 631 z DW 634 – wyjaśnia Tomasz Kaliniak. – Aby umożliwić bezkolizyjny przejazd przez to skrzyżowanie, na czas przebudowy zostanie wprowadzona tymczasowa sygnalizacja świetlna. Kierowców i okolicznych mieszkańców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do oznakowania tymczasowego wprowadzonego na czas robót.

Dzięki poszerzeniu drogi do dwóch pasów ruchu zwiększy się zarówno komfort jak i bezpieczeństwo podróżujących – mówi Tomasz Kaliniak. – Poprawimy również widoczność i odwodnienie na drodze przez wycinkę drzew i krzewów dziko porastających pobocza i rowy. Aby zwiększyć komfort życia okolicznych mieszkańców i zwierząt, postawimy ekrany akustyczne.

 

Droga wojewódzka nr 631 przebiega w północnej części obszaru metropolitarnego Warszawy, a następnie kieruje się ku południowo-wschodnim dzielnicom stolicy. To arteria o długości około 45 km, łącząca Warszawę i Nowy Dwór Mazowiecki. Droga biegnie w województwie mazowieckim przez miejscowości: Ząbki, Zielonka, Marki, Wólka Radzymińska, Nieporęt, Zegrze Południowe, Wieliszew i Poniatów. Fragment między Nowym Dworem Mazowieckim a Zegrzem Południowym stanowi kręgosłup komunikacyjny całego obszaru ograniczonego Narwią i Wisłą. Natomiast odcinek między Zegrzem Południowym a Warszawą jest dla kierowców jedną z ważnych dróg wylotowych z Warszawy na północ i północny wschód.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.