Rozwiązania smart w domu

Artykuł sponsorowany

13.04.2023

Wykańczając nowe mieszkanie coraz częściej chcemy skorzystać z najnowszych technologii. Chodzi nie tylko o nowoczesne sprzęty AGD, takie jak lodówka, pralka czy kuchenka, ale również o urządzenia i systemy smart home, czyli inteligentnego domu. Są to rozwiązania automatyzujące wiele naszych codziennych czynności i ułatwiające życie. Co warto o nich wiedzieć?

 

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jakie urządzenia smart home można wykorzystać w domu,
  • dlaczego warto zainwestować w inteligentne oświetlenie,
  • czy smart home się opłaca.

Jakie urządzenia smart home można wykorzystać w swoim inteligentnym domu?

Pierwsza rzecz jaka przychodzi nam na myśl, gdy słyszymy o inteligentnym domu to zapewne inteligentne odkurzacze. Są to bardzo popularne w ostatnim czasie urządzenia, dzięki którym codzienne utrzymywanie porządku w domu i mieszkaniu stało się o wiele łatwiejsze. Ale to nie jedyne sprzęty, które mogą ułatwić nam codzienne życie. Coraz częściej w naszych domach pojawiają się chociażby oczyszczacze powietrza i nawilżacze powietrza, które posiadają wiele ciekawych funkcji automatyzacji. Kolejnym interesującym przykładem jest inteligentny czajnik. Korzystając z niego możemy zagrzać sobie wodę o dowolnie wybranej temperaturze, dzięki czemu nasza herbata czy kawa będzie przyrządzona idealnie.

 

Nieszablonowym urządzeniem, które zdobywa popularność w domach z systemem smart home jest inteligentna deska sedesowa. Posiada ona szereg interesujących funkcji, takich jak np. nocne podświetlenie czy podgrzewanie. To nie jedyny sprzęt smart, jaki możemy wykorzystać w łazience. Bardzo interesujące są inteligentne lustra. Wyposażone są w wiele niesamowitych funkcji jak możliwość słuchania muzyki czy wbudowany wyświetlacz pozwalający streamować obraz z aplikacji typu Youtube, co może w znacznym stopniu uprzyjemnić nam poranną toaletę. Mogą mieć również wbudowane mini lusterko kosmetyczne. Wszystko oczywiście jest zdalnie sterowane. Lustra smart kupisz tutaj: https://artforma.pl/smart.

 

Inteligentna łazienka to również inteligentna kabina prysznicowa. Nowoczesne kabiny posiadają regulowane oświetlenie, wbudowane radio i wiele innych niesamowitych funkcji.

 

Zalety inteligentnego domu to nie tylko nowoczesność i wygoda. To również mniejsze zużycie energii i innych mediów, a co za tym idzie oszczędność pieniędzy. Świetnym przykładem są tutaj chociażby inteligentne gniazdka (smart plug), które umożliwiają zdalne wyłączanie urządzeń gdy z nich nie korzystamy.

 

W każdym inteligentnym domu czy mieszkaniu powinno być również inteligentne ogrzewanie. Najprostszym rozwiązaniem w tym zakresie są inteligentne termostaty, dzięki którym możemy utrzymywać w domu interesującą nas temperaturę i dostosowywać ją do naszego harmonogramu dnia i nocy. Takie sterowanie ogrzewaniem pozwala stworzyć komfortowe warunki w domu lub mieszkaniu, daje spore oszczędności w domowym budżecie i jest przyjazne dla środowiska.

 

smart home

Inteligentny dom to również inteligentne oświetlenie

Urządzeniami smart home, bez których nie mógłby się obejść żaden inteligentny dom, są również elementy oświetlenia. Lampy, listwy, panele i inne rodzaje oświetlenia LED posiadają niesamowite możliwości – od regulacji temperatury barw, jasności i natężenia światła, poprzez zdalne sterowanie oświetleniem, aż po uruchamianie go automatycznie, np. przez czujniki ruchu.

 

Czujnik ruchu to z kolei jeden z elementów pozwalających na sterowanie inteligentnym domem. Poza prostym włączaniem oświetlenia, jest on też doskonałym narzędziem wspierającym wszelkiego rodzaju rozwiązania antywłamaniowe czy monitoringu. Ale to nie jedyny czujnik, który wspiera inteligentne urządzenia. Inteligentny dom pozwala na wykorzystanie wielu parametrów do automatyzacji działania swoich urządzeń. Może to być czujnik temperatury, wilgotności, natężenia światła (np. do otwierania i zamykania rolet w oknach), a nawet czujnik opadów czy aplikacja z prognozą pogody.

 

Możliwości konfiguracji w inteligentnym domu są nieograniczone. Tak naprawdę ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Dlatego projektując swój wymarzony inteligentny dom lub mieszkanie warto dogłębnie przeanalizować temat, nasze oczekiwania i możliwości oferowane przez dostępne urządzenia. Dzięki temu będziemy cieszyć się wygodą i komfortem codziennego przebywania w naszych czterech kątach.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in