Rozbudowa stacji Warszawa Gdańska

07.10.2019

Nowe kładki, schody ruchome, windy. Stacja Warszawa Gdańska przejdzie modernizację za 62 mln złotych.

 

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na opracowanie i wykonanie rozbudowy stacji Warszawa Gdańska. Od strony wiaduktu drogowego na ul. Mickiewicza będzie zadaszona kładka z zejściami na każdy z peronów. Zainstalowane zostaną windy, które umożliwią lepszą komunikację osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się. Z przejścia pod torami  ruchomymi schodami wjedziemy na perony.

 

 

Od zachodniej strony stacji Warszawa Gdańska wybudowana zostanie druga kładka. Obiekt połączy perony oraz ul. Kłopot z ulicą Felińskiego. W zadaszonym przejściu będą windy. Podróżni nową drogą skrócą czas dojścia do pociągów. Dzięki kładce będzie również łatwiejsza komunikacja w obszarze, przez który przebiega linia kolejowa. Przy kładce przewidziano potrzeby cyklistów – będą zamontowane stojaki rowerowe.

 

Sprawdź też: Rozwój kolei w aglomeracji warszawskiej. Plany

 

Wartość umowy, którą PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały z firmą Sarinż Sp. z o.o. to 62,8 mln zł netto. Inwestycja będzie realizowana z wykorzystaniem środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Inwestycja zaplanowana jest do realizacji w terminie 12 miesięcy.

 

Rozbudowa stacji Warszawa Gdańska to kolejne przygotowania PLK do rozpoczęcia inwestycji modernizacji warszawskiej linii średnicowej, dzięki której zwiększą się możliwości Warszawskiego Węzła Kolejowego, a w godzinach szczytu do stolicy dojedzie więcej pociągów. Przebudowa odcinka Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska oraz kolejowego Mostu Gdańskiego zwiększą przepustowość, co pozwoli przewoźnikom na lepsze wykorzystanie linii obwodowej.

 

Zobacz także: Sprawniejsze podróże koleją przez Most Gdański

 

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.