Rockfon wprowadza nowy sufit

24.01.2014

Do oferty akustycznych sufitów podwieszanych Rockfon z linii Sonar i Tropic wprowadzono nowość – płyty sufitowe z krawędzią Z, przeznaczone do montażu w niewidocznym systemie konstrukcji nośnej. Dwa równoległe boki płyty są od siebie lekko odsunięte, tworząc efekt eleganckich, równoległych cieni.

Technologia Z powstała dzięki połączeniu w jednym module sufitowym dwóch ukrytych systemów krawędzi już dostępnych w ofercie Rockfon: krawędzi M i X. W nowym produkcie dwa nośne boki mają krawędź M, która pozwala uzyskać charakterystyczny cień. Dwa pozostałe boki wykończone są w krawędzi X, która sprawia, że płyty przylegają ściśle do siebie. W efekcie krawędź Z nadaje przestrzeni sufitu odpowiednią kierunkowość i sprawia, że konkretne pomieszczenie jest postrzegane jako szersze lub dłuższe, w zależności od perspektywy i efektu wizualnego założonych w projekcie aranżacji wnętrza.

 

Pierwszą realizacją na świecie, w której wykorzystany został system Z, jest warszawski biurowiec T-Mobile Office Park. Oddany niedawno do użytku budynek może poszczycić się wieloma nowatorskimi rozwiązaniami, a także certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent. System krawędzi Z powstał w odpowiedzi na indywidualne zapotrzebowanie inwestora.

Największym wyzwaniem w trakcie realizacji całego projektu było spełnienie życzenia najemcy, firmy T-Mobile, która chciała mieć liniowy układ sufitu. Dodatkowym warunkiem klienta było, aby sufit był demontowalny od dołu. Najemca poprosił też o montaż sufitu pokazowego. Aby odpowiedzieć na te wszystkie wymagania klienta zaproponowaliśmy, by w jednej płycie sufitowej połączyć dwie stosowane już przez nas krawędzie M i X, i wyprodukowaliśmy partię testową płyt z nową krawędzią Z. Sufit ten został zaakceptowany i w efekcie w całym obiekcie zainstalowano sufity podwieszane Tropic, w prostokątnych modułach, z krawędzią Z – informuje Andrzej Skrzypczak, kierownik sprzedaży Rockfon.

 

 

Płyty Z można montować i demontować od dołu, bez konieczności zapewnienia przestrzeni montażowej pomiędzy sufitem, a stropem, przez co minimalizuje się straty kubatury pomieszczenia. Dodatkowo, montaż sufitu od dołu pozwala na jeszcze wygodniejszy dostęp do instalacji i okablowania ukrytego nad sufitem podwieszanym. Moduły w nowej krawędzi to przykład tego, jak sprawnie udaje się połączyć wysokiej jakości design z funkcjonalnością.
 

Sufity Tropic i Sonar z nową krawędzią, podobnie jak pozostałe produkty z tych serii, charakteryzują doskonałe własności akustyczne, które zapewniają obniżenie czasu pogłosu w pomieszczeniach do poziomu zapewniającego dobrą zrozumiałość mowy. Dodatkowo płyty w kolorze białym, dzięki wysokiemu współczynnikowi rozproszenia światła odbitego na poziomie 86%, zapewniają bardziej efektywne wykorzystanie oświetlenia naturalnego.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.