Przewody grzejne UltraTec

26.04.2011

UltraTec firmy Elektra jest gotowym do montażu systemem podłogowego ogrzewania bezpośredniego, przeznaczonym do montażu pod posadzką w elastycznym kleju lub w masie samopoziomującej.

W jego skład wchodzi jednostronnie zasilany, dwużyłowy przewód grzejny, zakończony przewodem zasilającym. Dodatkowo, zastosowanie przewodów UltraTec, w przeciwieństwie do tradycyjnych grzejników, nie powoduje unoszenia się kurzu, co jest wyjątkowo ważne dla osób cierpiących na alergię. W ofercie firmy Elektra znajdują się przewody UltraTec o długości od 9 do aż 205 m, co pozwoli prawidłowo ogrzać nawet bardzo duże powierzchnie. Dzięki bardzo niewielkiemu profilowi, nie większemu od przekroju zwykłej zapałki, nie powodują one znacznego podniesienia poziomu podłogi, co jest ich wielkim atutem, szczególnie, gdy planujemy instalację ogrzewania podłogowego w trakcie remontu, a nie podczas budowy domu. Jednak niewielki rozmiar nie przekłada się na ich niską wydajność. Przewody UltraTec posiadają moc jednostkową 10 W/m, co jest wartością wystarczającą, by nasza podłoga stała się przyjemnie ciepła. Dodatkowo, dzięki regulatorowi temperatury bez problemu dopasujemy warunki panujące w pomieszczeniu do naszych indywidualnych potrzeb. Zastosowanie przewodów grzejnych UltraTec pozwoli nam również zrezygnować nie tylko z psujących estetykę grzejników, ale i z kotłowni, która jest nieodzownym elementem tradycyjnego systemu ogrzewania.

 

 

Moc jednostkowa: 10 W/m

Napięcie zasilania: 230 V ~ 50/60 Hz

Wymiar zewnętrzny przewodu: ~ 2 x 3 mm

Min. temperatura instalowania: -20ºC

Max. temperatura pracy: +150ºC

Przewody przyłączeniowe: 1 x 2,5 m; 2 x 1,0 mm²; ekranowany

Rodzaj przewodu grzejnego: dwużyłowy, ekranowany, zasilany jednostronnie

Izolacja: FEP

Powłoka zewnętrzna: FEP

Stopień ochrony: IPX7

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.