Przebudowa drogi i mostu przez Pilicę w Biejkowie

04.07.2011

Skanska podpisała z Urzędem Gminy Promna umowę na przebudowę drogi i mostu przez Pilicę w miejscowości Biejków (woj. mazowieckie). Kontrakt o wartości prawie 3,8 mln zł brutto zostanie zrealizowany do listopada br.

W ciągu remontowanej drogi rozebrana będzie stara nawierzchnia, a następnie poszerzona droga i ułożone nowe warstwy konstrukcji jezdni. W miejsce starego, drewnianego mostu w Biejkowie wykonany zostanie nowy – dziewięcioprzęsłowy, stalowo-żelbetowy. Będzie on miał prawie 140 m długości i niemal 5 m szerokości. Do jego budowy zastosuje się konstrukcję zespoloną na bazie żelbetowej płyty pomostu z pięcioma belkami stalowanymi walcowanymi. Wykonane będą także prawo- i lewobrzeżne dojazdy do mostu.

Most jest całkowicie wyeksploatowany, jego drewniane elementy są spróchniałe i zagrażają bezpieczeństwu poruszających się po nim osób – mówi Jarosław Achler, kierownik robót, Skanska. – Nowa, trwała konstrukcja zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Inwestycja będzie realizowana w granicach Obszaru Natura 2000 oraz Obszaru Krajobrazu Chronionego Doliny rzeki Pilicy i Drzewiczki.

Przebudowa mostu pozwoli na ograniczenie przenikania zanieczyszczeń do wód podczas przejazdu pojazdów.

 

Most na rzece Pilicy w Maluszynie zbudowany przez Skanska

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in