Przebudowa autostrady A2 Łódź-Warszawa

14.03.2019

Podpisano umowę na przygotowanie analizy technicznej z elementami koncepcji na budowę trzeciego pasa ruchu na A2 od węzła Łódź Północ do granicy z województwem mazowieckim. Niedługo zostanie wybrana oferta na dalszy ciąg poszerzenia autostrady do węzła Konotopa, ruszyła też likwidacja wysp na nieczynnym punkcie poboru opłat w Pruszkowie.

 

 

W punkcie poboru opłat w Pruszkowie rozebranych zostanie siedem wysp segregacyjnych i wyremontowana nawierzchnia betonowa. Po wykonaniu oznakowania poziomego i ustawieniu barier będą dwie jezdnie autostrady po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Zakończenie robót przewidziano na 30 czerwca br.

Analiza techniczna z elementami koncepcji na budowę trzeciego pasa ruchu autostrady A2 i uzyskanie decyzji środowiskowej zajmie 19 miesięcy. Dotyczy to zarówno odcinka w woj. łódzkim, na który podpisano właśnie umowę z wykonawcą (długość 46,2 km, Transprojekt Gdański, wartość blisko 2,5 mln zł), jak i w woj. mazowieckim, na który na dniach zostanie wybrany wykonawca (długość 43 km, wpłynęło pięć ofert o wartości od 3,1 do 4,6 mln zł). Dalszym etapem będzie ogłoszenie przetargów w trybie „projektuj i buduj” na realizację inwestycji, czyli poszerzenie blisko 90 km autostrady A2 o dodatkowy pas ruchu – na ten cel zostanie przeznaczony szeroki pas dzielący. Zakończenie inwestycji planowane jest na połowę 2025 r.

Poszerzenie autostrady A2 związane jest z rosnącym natężeniem ruchu oraz planowaną realizacją Centralnego Portu Komunikacyjnego.

 

 

Źródło: GDDKiA

 

Polecamy też: Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 – realizacja

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in