Projektowanie i realizacja dachu w kontekście ppoż.

11.01.2018

Bezpieczeństwo pożarowe stanowi obecnie jeden z najważniejszych wymogów, jakie stawiane są budynkom. Znajomość zagadnień związanych z ochroną pożarową ma kluczowy wpływ na zapewnienie bezpieczeństwa zarówno w trakcie realizacji inwestycji, jak i w późniejszym okresie eksploatacji budynku.

Mając na uwadze ciągłe aktualizowanie przepisów w tej materii, konieczna jest wymiana poglądów i dyskusja na temat różnych rozwiązań obejmująca doświadczenia uczestników procesu budowlanego. Wielość źródeł informacji, tj. rozporządzeń, norm, wytycznych i instrukcji sprawia, że pole do interpretacji obowiązujących wymagań i przepisów jest bardzo szerokie.

Wobec tego Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA zaprasza na VIII Konferencję naukowo-techniczną „Projektowanie i realizacja dachu w kontekście bezpieczeństwa pożarowego” w dniu 31 stycznia 2018 r. w Poznaniu, zorganizowaną w ramach BUDMY 2018.

Konferencja ma na celu zwiększenie świadomości bezpieczeństwa pożarowego poprzez przedstawienie wytycznych projektowych i dobrych praktyk w doborze prawidłowych rozwiązań dla dachów płaskich.

Program konferencji

12:45 –13:00 

Rejestracja uczestników.

13:00 –13:05

Piotr Olgierd Korycki

Otwarcie Konferencji.

13:05 –13:10

Witold Okoński, Katarzyna Wiktorska

Prezentacja Stowarzyszenia DAFA.

13:10 –13:35

Krzysztof Bagiński

Wytyczne DAFA oraz szczególne przypadki projektowe, w których należy zabezpieczyć pożarowo dach (case study na bazie rysunków).

13:35 –14:00

Maria Dreger

Klasyfikacje ogniowe odnoszące się do dachów – znaczenie formalne i praktyczne.

14:00 –14:20

Przerwa kawowa.

14:20 –14:45

Monika Hyjek

Dobór prawidłowych rozwiązań dla dachów płaskich w zakresie ochrony przeciwpożarowej – z uwzględnieniem wymogów prawnych i dobrych praktyk sztuki budowlanej.

14:45 –15:10

Robert Kuczkowski

Wymagania i podejście ubezpieczycieli.

15:10 –15:30

Panel dyskusyjny.

 

Program konferencji zbudowany jest na kanwie zagadnień zawartych w najnowszej publikacji Stowarzyszenia DAFA: „Bezpieczeństwo pożarowe dachów”.

Wydarzenie dedykowane jest projektantom, architektom, wykonawcom oraz specjalistom nadzorującym procesy budowlane, a także producentom, rzeczoznawcom, strażakom, inspektorom ochrony przeciwpożarowej, jak również innym osobom zajmującym się sprawami ochrony przeciwpożarowej.

Konferencje DAFA są wydarzeniami, które już na stałe wpisały się w kalendarz spotkań przedstawicieli branży budowlanej na których trzeba być.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne. Zgłoszenia przyjmowane są na podstawie rejestracji na: www.dafa.com.pl  – ilość miejsc ograniczona.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.