Prace na ul. Piątkowskiej w Zgierzu

04.08.2016

Rozpoczynają się pierwsze roboty w ramach rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 702.

W związku z prowadzoną przez Skanska inwestycją od 5.08. planowane jest zamknięcie ul. Piątkowskiej na odcinku o długości 280 m, od skrzyżowania z drogą krajową nr 91 do ulicy Piłsudskiego.

Zakres inwestycji obejmuje:

– rozbiórkę starej i budowę nowej jezdni drogi wojewódzkiej,

– budowę zatok autobusowych,

– rozbiórkę i budowę chodników,

– rozbiórkę i budowę zjazdów,

– budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej,

– budowę i przebudowę oświetlenia drogowego,

– remont wiaduktu nad linią kolejową,

– przebudowę sieci: elektroenergetycznej, teletechnicznej i wodociągowej,

– przebudowę dojazdów (dróg powiatowych i gminnych w obrębie skrzyżowań),

– budowa kanalizacji sanitarnej wraz z odejściami bocznymi,

– remont kanału zrzutowego do rzeki Bzury.

Roboty o wartości ponad 7 mln zł netto Skanska realizuje na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Prace potrwają do końca lipca 2017 r.

Inwestycja jest przewidziana do dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014–2020.

 

 

Tymczasowa organizacja polega na zamknięciu dla ruchu ul. Piątkowskiej. W związku z prowadzonymi przez Skanska robotami ruch lokalny zostanie poprowadzony ul. Musierowicza. Objazd dla pojazdów powyżej 3,5 ton będzie wiódł przez Ozorków i Warszyce drogami nr 91 i 708. W ramach inwestycji drogowcy planują również, w dalszej kolejności, zamknięcie odcinka przy wiadukcie. Obecnie trwają konsultacje dotyczące innych, ewentualnych zamknięć na pozostałych odcinkach przedmiotowej drogi.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.