Pożyczki zamiast dotacji dla OZE

06.01.2009

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej od tego roku zacznie udzielać długoterminowych pożyczek na inwestycje związane z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Do tej pory Fundusz przyznawał dotacje.

Taką decyzję NFOŚiGW podjął ze względu na fakt, że wszelkie dotacje do tej pory były udzielane w większości bez wsparcia ze strony rządu oraz z powodu kryzysu finansowego. Pożyczki będą udzielane na bardziej preferencyjnych niż w bankach warunkach i będzie można ubiegać się o dofinansowanie kredytów bankowych. Na ten cel przeznaczono 2,5 mld zł, z czego 1,5 mld zł dostaną przedsięwzięcia o wartości powyżej 10 mln zł. W 2010 r. takie wsparcie uzyskają także mniejsze inwestycje.

źródło: „Rzeczpospolita”, www.cire.pl

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.